Naplnil finální díl všechna očekávání?

V prvním díle bojovala Katniss Everdeenová spolu s chlapcem jménem Peeta Mellark o holý život v nebezpečné aréně, ve které museli čelit splátcům z dvanácti krajů, jenž ovládal mocný Kapitol. A zvítězili. Ve druhém díle však byli oba nuceni se vrátit a znovu bojovat o přežití. Tentokrát si pro všechny vítěze Hladových her přichystali tvůrci tzv. Čtvrtoher arénu, která fungovala jako obrovské hodiny, které si pro ně každou hodinu připravily nové utrpení (blesky, krvelačné opice, jedovatá mlha, krvavý déšť). Katniss byla nakonec zachráněna lidmi z třináctého kraje, o jehož existenci se do té doby nevědělo. Peeta se však dostal do spárů Kapitolu, který mimoto srovnal se zemí jejich domov, dvanáctý kraj.

Ve třetím snímku – první části – se musela naše hlavní hrdinka stát Reprodrozdem – symbolem - který přinutí lidi vzepřít se hrůzovládě prohnaného prezidenta Snowa. A nakonec se jim podaří zachránit i zuboženého Peetu, který byl silně ovlivněn sršáním jedem, který člověku způsobuje halucinace a v nejhorším případě může i zabíjet.  Kapitol tak Peetu zlomil a “naprogramoval ho“ k zabití Katniss Everdeneenové.

Oficiální synopse

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu.

Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a