Hlavní role se zhostí herečka Gal Gadot, kterou jako princeznu Dianu/Wonder Woman uvidíme poprvé ve filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, jehož česká premiéra je stanovena na 26.03.2016. Herečka se navíc včera podělila se svými fanoušky o oficiální fotku hrdinky v tmavém plášti, jenž zakrývá její brnění. A v pozadí si můžeme všimnout londýnského Big Benu.

Dále jí budou sekundovat herci Chris Pine (Star Trek) v roli Stevea Trevora, Robin Wright (seriál Domek z karet), Danny Huston (Souboj titánů), David Thewlis (sága Harry Potter), Ewen Bremner (Exodus: Bohové a králové), Saïd Taghmaoui (American Hustle), Elena Anaya (Kůže, kterou nosím), Lucy Davis (Soumrak mrtvých). Studio Warner Bros. ale zatím neoznámilo, které postavy si zahrají.

Před nedávnem sdílel herec Saïd Taghmaoui na svém twitterovém účtu společnou fotografii s Chrisem Pinem. Na tom by samozřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby na sobě oba neměli kostýmy z první světové války. Přední zahraniční servery jako Heroic Hollywood se tak ihned začaly obracet na své kontakty ve studiu a podle dostupných informací by oba měli hrát hned dvě role. Chris Pine prý nejprve ztvární  roli Steveova dědečka, který by měl objevit svět amazonek Themiscir a následně ukázat Wonder Woman (Gal Gadot) svět lidí. Poté, co jí však pomůže poprvé porazit boha války Arese, zemře. O mnoho let později potká Diana Stevea, který vypadá jako by svému dědečkovi z oka vypadl.

,,Tangmaoui v jednom z rozhovorů uvedl, že zatím o filmu ani své postavě nemůže říci nic bližšího. Pouze to, že bude hrát nějakého superhrdinu.

Natáčet se bude přibližně šest měsíců, a to v Londýně, Francii a Itálii. Režíruje Patty Jenkins (Zrůda, seriál The Killing) a produkují Charles Roven, Zack Snyder a Deborah Snyder. Za kameru se postaví Matthew Jensen (Kronika, Hra o trůny), o výtvarnou stránku se postará oscarová Aline Bonetto (Amélie z Montmartru, Příliš dlouhé zásnuby, Pan), střih bude mít na starosti oscarový Martin Walsh (Chicago, Jack Ryan: V utajení a kostýmy zase oscarová Lindy Hemming (trilogie Temný rytíř, Páté přes deváté).

Snímek dorazí do českých kin 22.06.2017.

Text: Jan Kocián

Foto Warner Bros