Server birthmoviesdeath.com právě potvrdil, že Marvel jedná s režisérem Ryanem Coogrelem. Ten na sebe upozornil svým festivalovým debutem Fruitvale (2013), jenž pojednával o Oscaru Grantovi (Michael B. Jordan), který byl v roce 2008 bezdůvodně zastřelen tamní policií. S Jordanem si poté letos zopakoval spolupráci na snímku Creed. Volné pokračování Rockyho Balboy se navíc setkalo s pozitivní kritikou a celosvětově má zatím na kontě uspokojivých 51 mil. dolarů.

Coogrel je velký komiksový fanoušek, takže se předpokládá, že se novému marvelovskému blockbusteru skutečně upíše. Zanedlouho bychom se tak mohli dočkat oficiální vyjádření.

S Black Pantherem byla již v minulosti spojována režisérka Ava DuVernay (Selma). Ta však nakonec od projektu odstoupila kvůli tvůrčím neshodám.

Česká premiéra Captain America: Civil War je stanovena na 5. května 2016. Black Pantherova sólovka dorazí do kin 5. července 2018.

V neznámých afrických končinách, daleko v jedné z nejhlubších džunglí světa, se nachází malá domorodá krajinka zvaná Wakanda. Její na první pohled zastaralí obyvatelé jsou ve skutečnosti nejvyspělejší civilizací na Zemi. Většinu technologií vyvinuli zejména díky kovu zvanému vibranium, který má schopnost pohlcovat energii. Své tajemství pečlivě ochraňují, protože pokud by se vzácný kov dostal do nesprávných rukou, důsledky pro lidstvo by byly hrozivé. Hlavním strážcem Wakandy a jejího tajemství je sám náčelník T'Challa, jenž - v souladu s tradicí své domoviny - nosí přezdívku Black Panter.

Text: Jan Kocián

Foto: MARVEL