Nemá totiž tento formát rád. Mnohem raději se vyžívá v té nejlepší obrazové kvalitě. Tu mu nabízejí kamery IMAX, které dokáží oproti obyčejným kamerám zachytit mnohonásobně větší plochy, a jsou také mnohonásobně dražší. Využil je již při pár záběrech  snímků Temný rytíř (2008), Temný rytíř povstal (2012) a u mysterióznímu snímku o chýlícímu zániku naší Země s názvem Interstellar (2014). Jeho filmy jsou známé pro svou intelektualitu, psychologické hloubky a neortodoxní vyprávění. Proto vždy získávají ta nejvyšší hodnocení (IMDB., Rotten apod.) a v kinech utrží stamiliony.

V květnu se režisér pustí do natáčení válečného velkofilmu podle skutečné události o evakuaci spojeneckých vojsk z francouzského přístavního města Dunkerque, která probíhala na přelomu května a června roku 1940. Ta byla známá pod krycím jménem „Operace Dynamo.“ A jejím cílem bylo evakuovat 300 000 belgických, britských a francouzských jednotky, které byly v Dunkerqueu obklíčeny nacistickým vojskem. To se nakonec podařilo a tato událost je považována za zázrak.

Nolan bude kromě režie snímku, ke kterému napsal scénář, také produkovat se svou ženou Emmou Thomas.

Natáčet se bude částečně na jeho oblíbené IMAX kamery a částečně na 35 mm kamery.

V hlavních rolích by se měli objevit neznámí herci a do vedlejších úloh si filmaři vyhlédli hvězdy jako Tom Hardy (Temný rytíř povstal, Šílený Max: Zběsilá cesta), Kenneth Branagh (Hamlet, Valkýra) a Mark Rylance (Most špiónů). Spekuluje se, že režisér do jedné z rolí povolá i svého oblíbence Michaela Cainea (Počátek, Temný rytíř).

Premiéra snímku, který se údajně ponese název Dunkirk (u nás Dunkerque), je stanovena na 20. července 2017. V ten samý den dorazí do kin také nový Spider-Man nebo třetí díl War of the Planet of the Apes. Studio Warner Bros. však datum měnit nebude, jelikož má tento projekt jejich plnou důvěru.

Text: Jan Kocián

Foto: Warner Bros.