Podle informací studia se bude jednat o páté epické dobrodružné pokračování a dodává: "Steven Spielberg, který režíroval všechny čtyři předchozí filmy, bude opět u kormidla nového projektu, který dosud nemá název. Harrison Ford, se vrací do své ikonické role dobrodruha Indiana Jonese. Producenti Kathleen Kennedy a Frank Marshall budou i tentokrát film produkovat. 

Výroba nového pokračování o dobrodružném archeologovi zapadá do nové strategie studia Disney, která se zaměřuje na velkorozpočtové franšízové filmy, které mohou přilákat velké publikum, ale také poskytují nesčetné množství doplňkových příležitostí prostřednictvím jiných médií, atrakcí zábavního parku a merchandising. První film Indiana Jones "Dobyvatelé ztracené archy," debutoval v roce 1981. Posledním, "Indiana Jones a království křišťálové lebky," přišel do kin v roce 2008.

Prezident  Walt Disney Studios  Alan Horn nazval postavu Jonese   "jedním z největších hrdinů ve filmové historii," a dodal: "Je to vzácné, mít takovou perfektní kombinaci režiséra, producentů, herec a role, jsme velmi nadšeni, že se brzy pustíme do tohoto dobrodružství spolu s Harrisonem a Stevenem. "

Čtyři předchozí filmy Indiana Jonese - včetně těch z roku 1984 "Indiana Jones a chrám zkázy," a 1989 "Indiana Jones a poslední křížová výprava,", vydělaly na tržbách téměř 2 miliardy dolarů po celém světě.

Zdroj: Variety

Foto: Disney