Představitel agenta 007 Daniel Craig skutečně ve své nejslavnější roli končí. Své definitivní rozhodnutí sdělit i producentům společnosti MGM.

V pořadí šestý představitel Jamese Bonda se měl přitom objevit ještě v minimálně dvou dílech, za které mohl inkasovat závratných 68 miliónů liber.

Daniel Craig se netajil svým záměrem seknout s rolí Jamese Bonda už dlouho a po dotočení posledního foilmu Spectre dokonce řekl, že než natáčet další bondovku, radši si podřeže žíly. Producenti byli přitom ochotní Craigovi vycházet vstříc s jeho dalšími hereckými projekty a pokoušeli se jej zlomit na vysoký honorář. Ani to však nezabralo a herec, jenž přiznal, že je natáčení některých scén velmi náročné a nebezpečné, zřejmě dá přednost méně akčním filmům.

Craig byl přitom nejlépe placeným Bondem v historii, za čtyři filmy Casino Royale (2006), Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a Spectre (2015) si přišel na 38 miliónů liber. Podle sázkových kanceláří by se novým představitelem Jamese Bonda měl stát pětatřicetiletý herec Tom Hiddleston.

 

Text: -S-

 

Foto: MGM