Pro zahajovací večer 3. 7. 2015 je připravena řada akcí nejen v hotelu Thermal, ale na různých místech v Karlových Varech. Vstup na akce je volný! Navíc jsme pro vás s našimi partnery a dalšími spolupracujícími subjekty připravili řadu bonusů a zajímavých podniků. Cesta k nim je zcela jednoduchá.

Každý účastník, který dorazí na akce slavnostního zahájení ozdobený motýlkem nebo v případě účastnic snalíčenými červenými rty, má šanci na některý z bonusů dosáhnout. Přehled míst, nabídku událostí a výhod najdete níže. Motýlka si můžete přinést z vlastního šatníku nebo ho získat v papírové verzi při zakoupení jakéhokoliv typu festivalového pasu, platného v den zahájení 3. července 2015.

Koupí motýlka můžete také podpořit oficiálního neziskového partnera 50. MFF KV! Motýlky v ceně 20 Kč budou k dostání v Prsním dómu Aliance žen s rakovinou prsu a u Živých soch s přesýpacími hodinami, se kterými se potkáte v lázeňské části Karlových Varů (v pátek 3. 7. od 14.00 do 18.00). Dívky a ženy získávají možnost „zahajovacího“ líčení rtů od oficiálního make-up artisty MFF KV, společnosti Douglas, ve stánku, který najdete na Sadové kolonádě.

Program Happy AnniVARYsary v pátek 3. 7. 2015:

Thermal 
20.00 ČEZ Energy fest 
Pódium před hotelem Thermal – koncert kapel PORTLESS a PILOT. 22.30 SPAM KV 50 
Audiovizuální představení skupiny SPAM s názvem KV 50 je postavené na volné umělecké recyklaci padesátileté historie filmového festivalu v Karlových Varech. Dlouhodobými členy tohoto seskupení jsou Vladimir 518, Ondřej Anděra ze skupiny WWW a David Vrbík.
22.40 Slavnostní ohňostroj 
22.50 ČEZ Energy fest 
Počtrnácté v řadě je Skupina ČEZ hrdým generálním partnerem MFF KV. V rámci slavnostního zahájení festivalu zahraje na podiu u hotelu Thermal kapela LUCIE. Detailní informace hledejte na webových stránkách www.cez.cz/mffkv a na facebookovém profilu.

Mlýnská kolonáda
24.00 Filmová lázeň 
RWE srdečně zve na slavnostní uvedení dokumentu Miroslava Janka Filmová lázeň, filmovou reflexi festivalu, který promítá filmy reflektující život. Projekce se uskuteční za každého počasí.

Vřídelní kolonáda 
23.00–2.30 Vodafone Star Night 
Večer 3. 7. na vás ve Vřídelní kolonádě i na Vodafone pláži čeká otevírací party, jejíž hlavní hvězdou bude francouzský DJ Uppermost. První den festivalu je pláž výjimečně otevřena od 9.00 až do 2.00 sobotního rána. Sledujte novinky a zajímavosti na www.facebook.com/VodafoneCZ.

Thermal 
16.00–21.00 Finlandia Bar Less Ordinary 
Díky KVIFF dress code, tedy motýlku a rudé rtěnce, na tebe čeká ve Finlandia stanu drink zdarma. Stáhni si mobilní aplikaci Cool Ticket, kde najdeš svůj kupón na Finlandia Cranberry & Ginger. Ukaž kupón v mobilu barmanovi a drink je tvůj. Platí do 21 hod.
16.00 Lobkowicz 
Prvních tisíc návštěvníků, kteří budou mít první festivalový den doplněk ve formě společenského motýlka či nalíčených rtů, obdrží od promo týmů na prostranství kolem hotelu Thermal či v ulicích města vychlazenou plechovku piva Lobkowicz Premium Ležák. Začátek šlechtické oslavy je v 16.00, akce platí do vydání všech plechovek.  
20.00–3.00 Bageterie Boulevard 
Oficiální Fest Food 50. ročníku MFF KV má otevřeno nonstop, ale jedině během první festivalové noci tam na vás čeká osvěžující drink zdarma. Stačí si připnout filmovou placku a do Bageterie Boulevard před Thermalem přijít mezi 20.00 a 3.00. Fanouškům s festivalovým doplňkem ve formě motýlku nebo rudě nalíčených rtů budou placky rozdávat naše hlídky na různých místech festivalu.

Sadová kolonáda 
13.30–23.30 Douglas
Přijďte na Douglas Beauty Street a nechte si svůj obličej hodit do gala! Filmová party se neobejde bez sexy červených rtů a elegantního motýlku. Čeká vás rychlá úprava make-upu, z fotonautu pak vyletí ptáček. Parfumerie Douglas, oficiální make-up artista MFF Karlovy Vary, a tým zkušených make-up artistů je tu pro každého z vás. Postaráme se také o váš účes.

Dvořákovy sady 
19.00 Nespresso 
Prémiová značka Nespresso je oficiální kávou 50. ročníku festivalu. Nespresso Café bude zapojeno do slavnostního večerního zahájení festivalu, kdy hosty čeká překvapení ve stylu Coffee Art. Tento večer bude Nespresso Café otevřeno do pozdních nočních hodin a nabídne návštěvníkům festivalu netradiční kávové speciality. Sledujte dění na www.nespressovevarech.cz

Tržní kolonáda 
15.00–24.00 Allianz Selfie s Bondem? 
Přijďte mezi 15.00 a 24.00 do Allianz Smileboxu na Tržní kolonádu a udělejte si fotku v hvězdném stylu.

Přijďte slavit také do těchto podniků, které pro vás připravily různé odměny:
Bokovka – Ambiente, Divadlo Husovka
Quisisana Palace – SaSaZu, Mariánskolázeňská 298/3
Restaurant Diana, Vrch přátelství 5/1
Barracuda Cocktail Bar, Jaltská 7
Čajovna U Davida, Krále Jiřího 35
Fire Station, Bělehradská 1094/4
Freedom Café, Jugoslávská 3
Grand Café Septime, Dvořákovy sady
Špunt & Knoflík Company, Bělehradská 9