O té se spekulovalo již dříve jako o možné kandidátce, a sám Chris Evans (Captain America) se nechal slyšet, že doufá v její obsazení. Nakonec se tak stalo a nyní vyvstává otázka, ve kterém filmu ji poprvé uvidíme.

 Na to ředitel Marvelu Kevin Feige odpověděl poněkud vyhýbavě, že pokud se něco nezmění, uvidíme ji poprvé ve svém sólovém filmu. Je však možné, že se jí dočkáme dříve, například v Avengers: Infinity War, kde by se mohla mihnout a ve čtvrtém díle by se po představení ve svém filmu mohla stát plnohodnotným členem týmu. Spekuluje se také, že by mohla mít cameo v pokračování Strážců Galaxie. Toto tvrzení ovšem berte s rezervou.

Režisérka Captain Marvel zatím nebyla potvrzena, Marvel se totiž ještě rozhoduje mezi deseti kandidátkami, mezi nimiž by měli být také Niky Caro (Její případ, McFarland: Útěk před chudobou) a Jennifer Kent (festivalový hororový snímek Barbadook). Konečné jméno bude známo zhruba koncem léta.

Momentálně scénář připravují Nicole Perlman (Strážci Galaxie) a Meg LeFauve (V hlavě, Hodný dinosaurus).

Česká premiéra je stanovena na 7. března 2019.

Důstojnice vzdušných sil a prvotřídní pilotka, Carol Danvers, do níž vpustil mimozemšťan Kree energii, se stala super hrdinkou známou jako Captain Marvel. Její speciální schopnosti zahrnují nadzvukový let, super-sílu a odolnost a také schopnost pohltit energii v různých formách, pozvednout tím svou sílu na vyšší úroveň a zároveň ji vystřelovat ze svých rukou.

Text: Jan Kocián

Foto MARVEL STUDIOS