Instalatér z Tuchlovic je vesnická komedie o muži, který všem všechno opraví, ale vlastní život spravovat nedokáže...  Do hlavních rolí obsadil  - jako matku a syna  - svou dvorní herečku Evu Holubovou a Jakuba Koháka, pro kterého jde o první hlavní roli v celovečerním filmu!

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty.

Proč si režisér Tomáš Vorel  vybral do hlavní role právě Jakuba Koháka?  „Už jsem Koháka obsadil do filmu Vejška jako profesora UMPRUM. Uhranul mě svojí klátivou postavou, bezbranným pohledem, vzezřením podivína. A hlavně jeho neokázalé herectví, respektive neherectví, nasvědčovalo tomu, že by někdy mohl zahrát hlavní roli. A při psaní scénáře Instalatér jsme mysleli jen na něho. A herecké zkoušky s Kohákem potvrdily, že instalatér Luboš Cafourek je on...“ říká Tomáš Vorel. Svou všestrannost ve filmu Jakub Kohák  osvědčil nejen jako herec, ale také jako zpěvák, když natočil hlavní písničku k filmu.  Jak mu to zpívá, můžete vidět v tomto videoklipu.

Klip zde.

Ve filmu dále uvidíme Petru Špalkovou, Filipa Blažka, Jana Budaře, Petra Čtvrtníčka, Tomáše Matonohu, nebo Báru Polákovou

Zdroj: Falcon