První dvě epizody minisérie byly v rámci sekce Zvláštní uvedení promítnuty již v červenci na 51. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se setkaly s pozitivní odezvou diváků i kritiků. Umělecký ředitel MFFKV Karel Och o seriálu prohlásil: „Bude to televizní událost sezony.“ Osmidílné kriminální drama uznávaného scenáristy Štěpána Hulíka a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis bude mít na HBO premiéru letos v říjnu.  

Dramatický příběh začíná událostí, která změní život všem členům semknuté vesnické komunity v Severních Čechách. Když se starostka Pustiny, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti, která se chce dostat k velkým zásobám hnědého uhlí a nabídnout obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář.  

V hlavních rolích se představí Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Jan Cina, dále Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha, Roman Skamene a také výrazné mladé talenty Oskar Hes a Janek Gregor, ztvárňující chovance diagnostického ústavu. HBO Europe projektem navazuje na spolupráci s produkčními společnostmi nutprodukce a Etamp Film, které se podílely na historické minisérii Hořící keř, oceněné jedenácti Českými lvy. 

Trailer

 

 

 

Zdroj: HBO Europe