Carrie v pátek 23. 12. utrpěla masivní srdeční infarkt asi patnáct minut před přistáním letadla, které bylo na cestě z Londýna do Los Angeles. Zdravotník na palubě jí poskytl první pomoc, vzápětí byla hospitalizována na jednotce intenzivní péče. Zprávy o jejím zdravotním stavu se neustále měnily, až její dcera Billie Lourd oznámila, že její milovaná matka 27.12. ráno zemřela.

Carrie se narodila v roce 1956 v Beverly Hills a její fotografie brzy obletěly všechna média.Jejím otcem byl totiž zpěvák a entertainer Eddie Fisher a matkou slavná herečka a tanečnice Debbie Reynolds, známá např. z muzikálu Zpívání v dešti. Dalo se tedy čekat, že i Carrie se vydá na uměleckou dráhu.

Poprvé se na filmovém plátně objevila v roce 1975 po boku Warrena Beattyho ve filmu Šampon, její životní role však přišla o dva roky později s Hvězdnými válkami.

V roce 1977 se představila jako neohrožená princezna Leia, dcera Padmé Amidaly a Anakina Skywalkera, a stala se vzorem pro miliony dívek po celém světě. Po fenomenálním úspěchu Hvězdných válek však zůstala princeznou navždy a spojení s touto rolí jí v budoucí kariéře zrovna nepomohlo. Do ságy se nakonec vrátila loni, v sedmé epizodě Star Wars: Síla se probouzí. Její shledání s Hanem Solem po více než 30 letech patří k nejdojemnějším okamžikům Hvězdných válek vůbec.

Carrie si zahrála např. také v romantických komediích Když Harry potkal Sally nebo Ženy, kultovním muzikálu Blues Brothers, a má na kontě i hraní a hostování v nespočtu TV seriálů, např. Sex ve městě, Fraiser nebo Teorie velkého třesku. Jak je to s osmou epizodou Star Wars, zatím není úplně jasné. Některé zdroje uvádějí, že její scény jsou již natočené, jinde se říká, že film dokončit nestihla. Tato smutná záhada se ale určitě brzy vyřeší. V roce 1983 se Carrie provdala za zpěváka Paula Simona. Jejich manželství však dlouho nevydrželo a osobní problémy ji dohnaly až k závislosti na alkoholu a drogách.

Svoje pocity z tohoto období popsala v knize Postcards from the Edge, která se stala předlohou stejnojmenného filmu s Meryl Streep a Shirley MacLaine. Řeší v ní také komplikovaný vztah s hvězdnou matkou a absenci otce, který rodinu opustil kvůli Elizabeth Taylor, když byla Carrie ještě velmi malá. Po rozvodu se Simonem měla vážný vztah s Bryanem Lourdem, s nímž má jedinou dceru Billie. Ten ji však také opustil, jelikož zjistil, že je bisexuál a vyměnil ji za muže.

Letos v listopadu Fisher vydala své memoáry, v nichž mimo jiné odhalila, že během natáčení Hvězdných válek měla několikaměsíční milostný poměr s Harrisonem Fordem, jenž byl v té době ženatý a měl dvě děti. Carrie bylo 19 let a Fordovi 33. Kromě pamětí a autobiografické knihy Postcards from the Edge, je autorkou dalších úspěšných knih, které pomohly bezpočtu lidí. Otevřeně v nich totiž hovoří o svém boji se závislostí i vážnou psychickou poruchou.

Text -wk- Foto: cgcom