Tento svět se v pokračování ještě rozrůstá a nově se podíváme také do Říma, kde se nachází vůbec první hotel pro zabijáky, a kde musí hlavní hrdina splnit úkol, který zprvu odmítl přijmout. A nadělá při tom velkou paseku. Filmaři nám servírují plynulé akční bojové scény bez rychlého střihu s perfektní a zajímavou choreografií. A když dojde na střílení, je Wick ještě drsnější, než v prvním díle. Ačkoli střílení padouchů do hlavy trochu ztratilo svůj své kouzlo, stále to baví. Režisér Chad Stahelski ukazuje, že si poradí i bez druhého režiséra, kterým byl v případě jedničky David Leitch. Navíc jde vidět, že se při natáčení pořádně odvázal a neponechal nic náhodě. Každý krok je do detailu promyšlený, ačkoli jsou scény v některých případech dosti předvídatelné. Stahelski má ale pro diváky vždy schovaná nějaká esa v rukávu a dokáže je vždy ve správnou chvíli odhalit. Nutno ovšem dodat, že některé rvačky jsou trochu zdlouhavé, na čemž by u příštího dílu mohli filmaři ještě zapracovat. Co se samotné zápletky týče, ta je dosti zajímavá a příjemně svěží. Poodhalí nám svět profesionálních zabijáků s jejich neporušitelnými pravidly a dokáže vtáhnout do víru dění. Nabízí také humor, kterého jsme si u prvního dílu příliš neužili. K nejusměvavějším scénám patří ty, ve kterých se Reeves objevuje s Commonem (Cassian). Ten patří k výraznějším posilám vedle Laurence Fishburnea, Ruby Rose a Riccarda Scamarcia. Všichni tito herci dostali dostatek prostoru, aby si získali divákovi (ne)sympatie, ale poněkud méně na to, abychom se o nich dozvěděli něco víc, než jen to, že umí být dosti lstiví.

 

 

Pokračování Johna Wicka je nicméně ve výsledku větší, lepší a drsnější než první díl. Filmaři nám servírují toho stejného Wicka, jakého jsme poprvé viděli před třemi lety, akorát naštvanějšího a odvázanějšího. A pokud jste si mysleli, že film nemá moc co nabídnout, pak budete vyvedeni z omylu. Rvačky jsou dravější, střílení agresivnější a celková stránka filmu je propracovanější. Je sice pravda, že filmařům již nehraje do karet moment překvapení, kdy jsme poprvé viděli hlavního hrdinu střílet lidi do hlavy, to ale vůbec nevadí. Stále je to neskutečná zábava a kdejaký akční snímek by si měl vzít z tohoto příklad. Nemusíte mít obří rozpočet na to, abyste natočili opojnou zábavu. Osobně se těším na připravovaný třetí díl. Pokud tvůrci nezaklopýtnou, stane se z Johna Wicka akční trilogie století.

Hodnocení: 85%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce 2D IMAX s českými titulky. Velký formát v tomto případě není nutností a slouží spíše pro zpestření celé projekce

TEXT: Jan Kocián  FOTO: Freeman Ent