AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ - ŘÍJEN 2020

MEDIÁLNÍ PARTNERSTVÍ

TRAILERY

 
 

NOVINKY V KINECH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Recenze: Strážci Galaxie Vol.2 – Šílená vesmírná cháska podruhé - 85%

Recenze: Strážci Galaxie Vol.2 – Šílená vesmírná cháska podruhé  - 85%
V roce 2014 přišel režisér a scénárista James Gunn se zábavným snímkem, který se nebral příliš vážně a dokázal diváky a filmové kritiky příjemně pobavit. Což se také ukázalo na slušných celosvětových tržbách, které činily přes 773 milionů dolarů. Rozpočet byl přitom „pouhých“ 133 melounů. Z filmu se tedy stal hit a z tehdy nepříliš výrazných herců hvězdy.
V roce 2014 přišel režisér a scénárista James Gunn se zábavným snímkem, který se nebral příliš vážně a dokázal diváky a filmové kritiky příjemně pobavit. Což se také ukázalo na slušných celosvětových tržbách, které činily přes 773 milionů dolarů. Rozpočet byl přitom „pouhých“ 133 melounů. Z filmu se tedy stal hit a z tehdy nepříliš výrazných herců hvězdy.

Jak dopadlo pokračování? Dokázalo překonat první díl nebo tentokrát Gunn opravdu narazil?

Snímek se odehrává pár měsíců po událostech prvního dílu a hned zezačátku nás Gunn nešetří vtipnou akcí a kromě starých známých postav, které opět podávají skvělé výkony, nám servíruje i ty nové. Mezi nimi je například zlatá Aysha (Elizabeth Debick), která sice nedostala příliš prostoru, ale jistě se na ni můžeme těšit i v budoucnu. Dále také herci Sylvester Stallone, jehož roli bych nerad vyspoileroval, Pom Klementieff jako Mantis, která dokáže příjemně pobavit a působí ještě tupěji než Dave Bautista jako Drax. Je tedy vážně zábava, když mají ti dva společnou scénu. Hlavními tahouny zábavy je vedle nich také Rocket a malý Groot. Ten si dokáže svým roztomilým kukučem a větou „I am Groot“ ukrást každou scénu, ve které se objeví. A abych nezapomněl, poslední výraznější novou postavu Ega ztvárnil herec Kurt Russell. Ten podává úžasný výkon a věříte mu takřka každou větu. Filmaři si s jeho planetou pořádně vyhráli a výsledek vypadá naprosto kouzelně. A co se týče celkového vizuálu, ten je také skoro bez chybičky. Vše působí barevněji, ale v některých místech je ta barevnost trochu přehnaná, ale velké minus to není. Děj jako takový je prostý, ale zato staví do popředí postavy a vztahy mezi nimi. Každý tu dostane dostatek prostoru na to, aby si získal divákovy (ne)sympatie. A některé postavy jako Kraglin (Sean Gunn), ze skupiny Ravangerů, nebo Yondu (Michael Rooker) tu dostali mnohem více prostoru a Gunn toho patřičně využil.

Tady se hrálo na jistou. Ve výsledku se Gunnovi podařilo napsat a natočit odvážnější pokračování, které již od začátku předčí svého předchůdce a baví po celou svou délku. Stále jde o odvážný mix, který nabízí šílenou zábavu, kde se skoro nic nebere vážně, a hlavní hrdinové ze sebe sypou jednu vtipnou povedenou hlášku za druhou. Kamera není zbytečně roztřesená a nabízí skvěle natočené šílené akční scény. Emocionální finále je plné zajímavých zvratů a opravdu dokáže plně využít potenciálu, který tento snímek má.Jak jsem již psal, děj je prostý, ale to tu příliš nevadí. Vynahrazují nám to skvěle vykreslené postavy, akce, humor a úžasná hudba, která vše příjemně podtrhuje." „We are Groot!“ – ,,Těšíme se, až se příště Strážci objeví po boku Avengers v Infinity War!“

Hodnocení: 85%

P.S. Zúčastnil jsem se dvou projekcí v IMAX 3D. 3D konverze tu slouží jako třešnička na dortu. V některých scénách se obraz roztáhne do plné výše, čehož se nám dostalo také v loňském třetím díle Captaina Americy s podtitulem Občanská válka. Jen s tím rozdílem, že Cap měl roztáhnutý obraz dobrých dvacet minut, kdy hrdinové bojovali na německém letišti, přičemž Strážcům se obraz roztáhne u daných scén pouze na chvíli. 3D vás však tak jako tak i tady směle vtáhne do děje.

P.S. Jak již mnozí z vás vědí, po skončení filmu na vás čeká celkem pět potitulkových scén, z čehož tři jsou scénky humorné a zbylé dvě odkazují k budoucnosti. Ovšem nečekejte nic k filmům Spider-Man: Homecoming, Thoru: Ragnarokovi nebo právě natáčenému blockbusteru Avengers: Infinity War.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon