Režie se zhostila Patty Jenkins, jejímž nejznámějším počinem je Zrůda s Charlize Theron, o masové vražedkyni, která nenávidí muže. Z toho sice nesrší příliš optimismu, avšak Jenkins si kupodivu dala na svém prvním blockbusteru opravdu záležet. Již od začátku je vidět pilná pracovní ruka, kdy vidíme nádherný vizuál ostrova Themyscira, na kterém žijí Amazonky. Ty jsou vyobrazeny jako silné a tvrdým tréninkem zocelené válečnice. Princezna Diana/Wonder Woman je ovšem cvičena daleko tvrději než ostatní a sledujeme její počátky, což nám pomáhá tuto postavu lépe poznat. Gal Gadot své roli dává naprosto vše a vyzařuje z ní potřebná sebejistota a ráznost. Směle jí sekunduje a doplňuje Chris Pine v roli amerického špióna Stevea Trevora. Mezi těmi dvěma funguje neuvěřitelně silná chemie. A oba ze sebe vydávají naprosté maximum.

Po jejich boku uvidíte například Ewena Bremnera, Saïda Taghmaouiho nebo Eugenea Brave Rocka, jimž scénář dává dostatek prostoru na seznámení, načež si dokáží získat divákovy sympatie. Dialogy nejsou plné klišé a postavy nemluví pouze do vzduchu, ale hltáte takřka každé jejich slovo. Navíc se nesnaží vymluvit divákovi díru do hlavy jako u předchozích DC filmů a zaměřuje se také na svůj děj zasazený do doby první světové války. Před tím, než se však podíváme do bitevní vřavy, zavítáme do starého Londýna, na jehož vizuální tvorbě se podíleli také lidé z českého trikového studia UPP. A nutno dodat, že odvedli pečlivou práci a podařilo se jim vytvořit autentický Londýn s nádechem minulosti. Další složkou, která vás kromě úchvatného vizuálu ohromí, je akce. Ta je opravdu dynamická a nápaditá. Pokaždé se navíc dostaví trvalé mrazení po celém těle. Akční záběry jsou natočené dosti přehledně a doslova vyráží dech. Když se například dostaneme do bitevní vřavy, stačí samotná přítomnost hlavní hrdinky na to, abyste zůstali sedět v němém úžasu. Jednotlivé záběry jsou natočené naprosto precizně a poutavě.

Wonder Woman však nebude čelit pouze nacistům, ale i třem záporákům, jimiž jsou generál Erich Ludendorff (Danny Huston), Maruová/doktorka Poison (Elena Anaya) a postava, kterou bych z dobrých důvodů raději nespoileroval. Všechny tři postavy jsou zajímavě napsané a v jejich přítomnosti je atmosféra správně napjatá. Jen je škoda, že třetí postavu uvidíme pouze na pár minut. Dozajista si ji nejvíce užijete ve strhujícím a napínavém akčním finále, které navíc kupodivu nepůsobí nijak přeplácaně.

Warnerům a DC se ve výsledku konečně podařilo natočit plnokrevný autentický komiksový snímek, kterému takřka nic nechybí. Může se pochlubit zajímavým a talentovaným hereckým obsazením, nádhernými vizuálními efekty, dech beroucí akcí, přehlednou kamerou, poutavým scénářem, perfektní hudbou a autentickým vyprávěním a vyobrazením doby za první světové války. Navíc tu najdeme také humor, optimismus a hrdinství, s čímž donedávna tato dvě studia nechtěla příliš pracovat a raději servírovala divákům temnější postavy bez potřebné hloubky. Nyní se ovšem poučila a do našich kin připlouvá nejlepší komiksový DC snímek od Temného rytíře a zatím nejlepší film letošního roku. Ano, čtete správně. Wonder Woman si jednoduše zamilujete.

Hodnocení: 95%

P.S. Zúčastnil jsem se projekcí IMAX 3D a 4DX s českými titulky a oba formáty mohu jen doporučit. 3D konverze je krásně čistá a adrenalinoví fanoušci si zajisté přijdou na své. Ve 4DX cítíte takřka každý pach a každou vystřelenou kulku a připravte se, že budete po projekci trochu potlučení, vzhledem k bojovým scénám, při kterých vás sedačka kope do zad. Bohužel vy rány rozdávat nemůžete. IMAX 3D má zase kvalitnější 3D s větší hloubkou. Oba tyto formáty vám tak dopomohou k ještě intenzivnějšímu zážitku z této akční jízdy.

P.S.S. Na rozdíl od Sebevražedného oddílu na vás na konci tohoto filmu nečeká žádná potitulková scéna.

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical Ent