Tvůrci hned zkraje poukazují na to, že snímek nelze brát vážně a měli bychom se pohodlně usadit a užívat si bláznivý humor. Toho se vám dostane ve velkém. Herci nás nešetří vtipnými hláškami a scénáristé si užívají postavení postav do choulostivých situací, což platí hlavně u Jona Basse. Ten se na filmovém plátně zatím příliš nepředvedl, ale komediální nadání tu nezapře. A to stejné platí i o zbytku. Všichni mají mezi sebou perfektní chemii a v plavkách vypadají správně sexy. Děj sice není nijak převratný, ale pro tvůrce je hlavní, aby i přes svou jednoduchost fungoval se vším tím humorem, kterým nás zásobují.

A jak je v Hollywoodu zvykem, většina větších filmů má alespoň jednoho záporáka. To se nevyhnulo ani nové Pobřežní hlídce a hlavním padouchem je tu majitelka jednoho z místních klubů Victoria Leeds, kterou ztvárnila herečka Priyanka Chopra. A nutno dodat, že jí role dosti sekne a daří se jí vypadat badass, což je vedle jejích hereckých kolegů docela výzva. Dalším pozitivem je výběr hudby, která daným scénám přidává na „pohyblivosti“ nebo vtipnosti.

Ve výsledku se tedy filmové zpracování Pobřežní hlídky povedlo a dostáváme příjemnou letní komedii, která si nebere žádné servítky. Děj je sice dosti jednoduchý, avšak nad tím divák po dobu projekci mávne rukou a příliš nepřemýšlí. Tvůrcům se podařilo splnit hlavní úkol, kterým bylo pobavit diváky. Jsou tu sice scény, nad kterými budete kroutit hlavou, ale zajisté se budete smát po většinu celé projekce. Musím ovšem zdůraznit, že tento film nemusí sednout každému. Musíte na něj vyrazit s vědomím toho, že vás čeká dvouhodinová šílená komedie, která sama sebe nebere vůbec vážně. Celé to však perfektně šlape jako hodinky a vy se prakticky nestačíte ani nudit. Je tu sice, co zlepšovat, ale i tak se příjemně pobavíte. Pokud dojde na pokračování, tak musíme doufat, že nás tvůrci nezklamou. Byla by to škoda.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt