Dvě promítané ukázky z Kill Bill Pulp Fiction: Historky z podsvětí směřovaly debatu české talk show právě k těmto kultovním filmům. Rozhovor se stočil také ke spolupráci s režiséry Woodym Allenem a Lars von Trierem či k hereččině chystanému vstupu na broadwayské jeviště.

Thurman začínala s hereckou kariérou velmi mladá, s úsměvem však zavzpomínala na dobu, kdy s herectvím ještě neměla nic společného. „Když mi bylo dvanáct, získala jsem první práci, bylo to v čínské restauraci, kde jsem myla nádobí. Ale vyhodili mě hodně brzo, hned ve chvíli, kdy zjistili, kolik mi je,“ prozradila.

Eben se od dětství odrazil přímo k spolupráci s režisérskými esy. „Woodyho Allena jsem se obávala, kolovala o něm totiž docela strašidelná vyprávění. Pak mě ale překvapilo, jak přímočarý člověk to je. A vždycky všechno natočil na jeden záběr, byli jsme doma v jednu odpoledne,“ okomentovala spolupráci Uma Thurman. Na účet Larse von Triera poznamenala: „Byl divoký, hodně divoký a rád to o sobě slyšel lidi říkat.“

Herečka na konci pořadu Na plovárně prozradila, že chystá vstup na broadwayské jeviště, a to v polické komedii Pařížská žena od scénáristy televizního seriálu Dům z karet Beaua Willimona. Připomene si tím divadlu blízké role ve filmovém zpracování Bídníků od režiséra Bille Augusta, které natáčela v Česku, nebo ve filmovém muzikálu Producenti z roku 2005.

Zdroj a foto KVIFF