A již od začátku nás vůbec nešetří. Na fanoušky tu čeká adrenalinová akční scéna s Eggsym a překvapivým protivníkem, která diváka hned nakopne a donutí ho se na film plně soustředit. A na tempu snímek neztrácí ani během snímku, jelikož se filmaři snaží, aby se divák za žádnou cenu nenudil. Sice vše pokračuje v zajetých kolejích a dostáváme stejně elegantní snímek jako v roce 2014, ale přeci jen se dočkáme překvapení. A tím je odpověd na otázku, co se stalo s Harrym po jeho střelení do hlavy záporákem Valentinem (Samuel L. Jackson). Nebudu vám ji tady spoilerovat, pouze prozradím, že se Vaughovi podařilo postavu “oživit“ vskutku zajímavým způsobem.

Hlavní postava Eggsyho (Taron Edgerton) zmužněla a podává fantastický výkon a nově se tu také setkáváme s “kovbojskou“ organizací Statesman. S tou se Kingsmani spojí ve snaze zastavit pohromu, kterou si pro svět přichystala záporačka v podání skvělé Jullianne Moore. V řadách Statesmanů se můžete těšit na Jeffa Bridgese, Halle Berry, Podro Pascala nebo Channinga Tatuma. Přičemž poslednímu jmenovanému se dostalo pomalu menšího štěku než zpěváku Eltonu Johnovi, což je dosti překvapivé a zároveň usměvavé.

Scénář zůstává stejně šílený, ačkoli nepostrádá ani emoční stránku. Vtipkování a hláškování tu ovšem stále hrají neodmyslitelnou roli a akční scény jsou naprosto fantastické a zaujmou svým svěžím stylem. Pokud vás zajímá, zdali se podařilo překonat masakrovou scénu z prvního dílu, pak bohužel ne. Ale alespoň se filmařům povedlo jí svou akcí důstojně sekundovat.

Snímek Kingsman: Zlatý kruh je důstojným pokračováním svého předchůdce. Sice chybí prvotní překvapení, jaké nám připravil první díl, ale i tak si jej jistě užijete. Je tu mnohem více akce a hláškování a vše se dere svižně kupředu. Jediné, co mi víceméně vadilo, bylo cameo-menší role zpěváka Eltona Johna, který zpočátku pobavil, ale některé scény se mi zdály až moc absurdní. Jinak snímek nepostrádá patřičnou odvážnost a nadsázku, kterou si u Kingsmanů diváci v roce 2014 tak zamilovali. Pokud jste tedy doteď váhali, zda na film zajít, pak směle do kina!

Hodnocení: 80%

Zúčastnil jsem se projekce IMAX 2D s českými titulky a nemohu než doporučit. Na velkém plátně se vám dostane pořádného adrenalinového zážitku!

Text : Jan Kocián

Foto: CinemArt