Ve druhém díle dostáváme nové dobrodružství s Kaiju, kterým se jistým způsobem podařilo dostat na naši Zemi, ačkoli byla trhlina zavřena. Tvůrci nejspíš chtěli změnu, a tak vyměnili hlavního hrdinu prvního dílu Charlieho Hunnana za Johna Boyegu (Star Wars: Poslední z Jediů). Ten obstojně ztvárnil potížistu a hlavního baviče filmu, ačkoli nemá k dispozici příliš povedený scénář. Ostatní postavy nejsou příliš zajímavé a více do popředí se dostanou pouze Scott Eastwood (Sebevražedný oddíl) a mladá zpěvačka Cailee Spaeny, avšak ani jeden ničím výrazným neoslní. Což je jistě škoda, jelikož se oba dosti snaží.

Tím hlavním je tu však akce. Filmaři nám podávají prakticky to samé jako v prvním díle, akorát s lepšími roboty, většími Kaiju potvůrkami a drsnějším mlácení. Hraje se tu tedy na epičnost, což se jim vyplácí, avšak v klasické 2D to celé zas tak velkolepě nevypadá. Což je stejný případ jako u jedničky. Na vizuálních efektech je vidět pořádný kus práce a dynamický střih funguje, avšak děj tomu podlamuje kolena. Mnohým scénám tak trochu pomáhá hudba a poměrně přehledná kamera.

Druhý díl Pacific Rim s podtitulem Povstání popravdě nemusel ani vzniknout. V roce 2013 jsme dostali neokoukaný epický film a o pět let později napodobeninu, což je velká škoda. Látka je to opravdu bohatá. Jediné, co nabízí dvojka je větší monstra, ale jinak za prvním filmem dosti zaostává. Postavy nejsou tak zajímavé, scénář je plný klišé a děj vůbec originální a ve druhé půlce se dosti vleče, takže máte mnohdy nutkání kouknout na hodinky, abyste zjistili, kolik minut zbývá do konce. Tentokrát filmaři šlápli vedle.

Hodnocení: 60%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce 2D s českými titulky. Tento film je ovšem určen především pro IMAX 3D, takže pokud jste náhodou v jiné zemi, kde jej dávají v této verzi, pak zajisté zajděte.

Text:Jan Kocián

Foto: CinemArt