Snímek nám na začátku ukazuje přátelství mezi hlavním hrdinou Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a gorilou albínem Georgem. Poté, co je zvíře nakaženo a začne narůstat a projevovat známky zvýšené agrese, začíná akce velkých rozměrů. The Rock je v akčních snímcích jako doma a vybírá si celkem zajímavé projekty, ze kterých chce vydolovat maximum. To se mu daří i tady. A ačkoli není látka příliš bohatá, snaží se tvůrci ze všech sil, aby se divák v kině nenudil. Scénář je prostý, leč nenudí a snímek tak krásně plyne. Překvapí ovšem - při přístupnosti od dvanácti let - množství krve a mnohdy drastických scén. Nedoporučuji tedy vzít s sebou děti, ačkoli se rády koukají na přerostlá zvířátka.

Vizuální stránka je patřičně propracovaná a jednotlivá zvířata vypadají opravdu autenticky a při velkém finále to celé působí dosti velkolepě. Z některých scén tak příjemně mrazí a divák si je užije naplno.

Rampage: Ničitelé jsou slušnou popcornovkou. Sázejí na obří akci, skvělé vizuální efekty a hlavního tahouna Dwaynea Johnsona. Tomu směle sekundují Naomi Harris a Jeffrey Dean Morgan, který svou postavu agenta hraje takřka stejným způsobem jako záporáka Negana ze seriálu Živí mrtví. Film bychom prostým dějem se spoustou akce mohli přirovnat k letošnímu pokračování Pacific Rim: Povstání, ale to bychom mu dosti křivdili. Rampage: Ničitelé totiž prostý děj umí prodat a ví, kdy přitlačit, a kdy ubrat. Jedná se ovšem také o snímek, který se hodí maximálně na jedno zhlédnutí v kině. Pokud si jej chcete poprvé pustit až doma, pak předem varuji, že je dosti pravděpodobné, že si ta obří monstra a akci neužijete tak, jako na velkém plátně. Pokud jste tedy fanoušky akčních blockbusterů a chcete zajít na snímek, u kterého vypnete, pak si tento nemůžete nechat ujít.

Hodnocení: 70%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce IMAX 3D, který nám servíruje ještě větší zážitek. Pokud na něj ovšem zajdete v klasickém 2D, pak ani v tomto případě neprohloupíte.

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical Ent.