Režiséři Joe a Russovi dostali nelehký úkol. Přivést obrovské množství superhrdinů na jedno plátno. Příběh je nalajnovaný prostě, ale poměrně zajímavě. Scénář je psaný tak, abychom si mohli naše oblíbence patřičně vychutnat. Samozřejmě tu jsou některé postavy upozaděny, avšak ve čtvrtém díle by měly dostat více prostoru. Nemůžete si být ovšem jisti, které postavy to zvládnou do pokračování. Filmařům se daří překvapovat každým záběrem. Jednotlivé postavy se mezi sebou navzájem poznávají a jejich chemie překvapivě funguje. Hlavní záporák Thanos je bezesporu nejlepším záporákem, jakého nám studio zatím představilo. A to je postava vytvořena pomocí CGI technologie. Hned zkraje uvidíme, čeho je schopný pro to, aby získal to, po čem touží. Není to ovšem někdo, kdo chce jen bezduše zničit celý vesmír. Diváci s ním a jeho plánem dokáží soucítit, jelikož není jen obyčejným padouchem, ale má i srdce.

Akce je, jak je už u Marvelu zvykem, naprosto epická a napínavá, a vyšší rozpočet je tu znát. Navíc se jí dočkáme skoro v každé scéně, což přidává filmu na tempu. Pokud jste navíc fanoušky velké scény na letišti ze třetího Kapitána Ameriky, pak vás jistě potěší, že podobných scén uvidíme ve filmu hned několik. Navštívíme také spoustu vizuálně rozmanitých míst, přičemž největší část se odehrává ve vesmíru a ve Wakandě. Střih je však v některých momentech rušivý, jelikož v některých napínavých záběrech se dočkáme náhlého utnutí, a poté následuje scéna s jinými postavami. Je pochopitelné, že bylo potřeba film prostříhat, aby akce více šlapala, ale někdy se tvůrci snaží něco rychle představit, aby mohli hned jít na další záběr. Filmu by ovšem více slušelo, kdyby trochu polevil a vše vykreslil s tříhodinovou stopáží.

Avengers: Infinity War je epický superhrdinský blockbuster, na který jsme s nedočkavostí tak dlouho čekali. Nechybí opojná akce, emoční stránka, skvělé herecké výkony, humor, brilantní vizuální efekty, dech beroucí výprava a badass záporák. Předvést na velkém plátně tolik marvelovských postav chtělo velkou odvahu a výsledek zajisté stojí za to. Mnohé jistě zaskočí konec, u kterého tvůrci slibovali, že nebude otevřený, ale opak je pravdou. Musíme si tedy počkat další rok na to, jak to celé nakonec dopadne.

Hodnocení: 90%

P.S.Film jsem viděl ve 2D Dolby Atmos a IMAX 3D s českými titulky. Jednoznačně jej doporučuji shlédnout v IMAXu, který Vás intenzivněji vtáhne do děje. Třetí Avengers byli totiž natočeni na IMAX kamery, takže je obraz ještě větší, než jsme zvyklí.

P.S. S. Na konci se nachází jedna potitulková scéna.

Text: Jan Kocián

Foto: MARVEL