Ten natočil zkušený kaskadér a režisér Johna Wicka a Atomic Blonde: Bez lítosti David Leitch. Ten již od začátku ukazuje, proč právě on byl tou správnou volbou na režii této podívané utržené ze řetězu. Akce je tu opravdu spousta a je svěží, dynamická, a po choreografické stránce precizně zvládnutá. Zároveň se nešetří se sprostým slovníkem a brutálními sekvencemi, ve kterých tečou potoky krve. Pokud tedy nemáte příliš silný žaludek, pak návštěvu kina pečlivě zvažte. Nejvíce tu ovšem dostaneme černého humoru, kterému přijde na chuť každý, kdo viděl první díl nebo se mu zamlouvá myšlenka poslouchat dvě hodiny člověka-mutanta, který si ze všeho dělá legraci. Hravě mu sekundují nové postavy Cable (Josh Brolin) a Domino (Zazie Beetz), kteří podávají skvělé výkony a své role si náležitě užívají. Týmovka X-Force se ve filmu příliš neukáže, avšak můžete se s nimi těšit na jednu opravdu povedenou sekvenci spojenou s překvapivým cameem. Těch je ostatně ve filmu hodně, stejně jako vtipných Easter Eggů. Scénář je prostý a zaměřuje se právě na hláškování hlavního (anti)hrdiny a prostý děj je stejně jako v případě prvního dílu zábavný a vůbec nenudí, jelikož nám to filmaři ani nedovolí. U hudby visí jeden otazník nad výběrem. Některé písně k dané scéně přesně sedí a jiné nikoli a působí to až moc komicky. To ovšem byl nejspíš záměr tvůrců, takže nad tím můžeme pouze mávnout rukou.

Deadpool 2 je vtipnější, akčnější a šílenější než první díl. Nelze jednoznačně říci, že je pokračování lepší, jelikož oba filmy působí po zhlédnutí zcela odlišně a vzájemně se perfektně doplňují. Druhý díl vám nabídne všechno ve větším měřítku a nedovolí vám se ani na vteřinu nudit a nabízí spoustu překvapení. Pokud jste tedy již zhlédli Avengers: Infinity War nebo se vám nelíbí, že se superhrdinské filmy berou tak vážně, pak si tento film zajisté nesmíte nechat ujít. Zábava je zaručena.

Hodnocení: 90%

P.S. Po skončení zůstaňte sedět, jelikož na vás čeká delší potitulková scéna, která dosti pobaví.

P.S.S. Zúčastnil jsem se projekce ve 2D IMAX a i zde platí heslo: “Větší je lepší.“ Pokud tedy máte možnost, pak si běžte Deadpoola 2 vychutnat na největším plátně v České republice.

Text: Jan Kocián

Foto: MARVEL STUDIOS