Linklater je zakladatel Austin Film Society, nezávislé společnosti založené v roce 1985. Režisér mluvil o tom, jak jejich filmy většinou vznikají: „Pokud na světě něco nedává smysl, vytvoříme příběh a natočíme o tom film. Během posledních třiceti let se ale filmová produkce hrozně změnila, a to především díky nástupu nových technologií. Je to pro mě jako sci-fi. Podle mě je dnes nejlepší doba pro to, pracovat v médiích či ve filmu.”

Před tiskovou konferencí se ve Velkém sále promítal režisérův raný snímek Flákač. Linklater si tento upovídaný film užíval spolu s diváky: „Byl to pro mě hezký návrat do minulosti. Film je hodně verbální, líbila se mi estetika lidského projevu, a proto jsem ji zasadil do filmu. Taky mám rád dlouhé monology a dialogy, protože jsem sám stydlivý, nerad sám sebe poslouchám.”

Linklater natočil také komedii Škola ro(c)ku a věnoval se i tvorbě politických klipů namířených proti prezidentu Georgovi W. Bushovi nebo reagujících na přijetí zákonů, která upravovala práva LGBT komunity v Texasu. Linklater se během festivalu zúčastní ještě KVIFF Talk s režiséry Davidem Zellnerem a Andrewem Bujalskim. V pondělí 2. 7. promluví od 13.30 v Kongresovém sále na téma Austin Film Society.