Jejich úvod i debatu po filmu zařazeného sekce Lidé od vedle věnované hrdinům s handicapem doprovázel překlad do znakové řeči.

Dojemný příběh pětileté hluché Libby vznikl jako apel za lepší přístup ke vzdělání neslyšících dětí. „Je to důležité téma. Film dává hlas lidem, kteří ho nemají,“ uvedla Rachel Shenton s tím, že jde i o příběh blízký jejímu srdci. Její otce prožil poslední dva roky svého života jako neslyšící, poté co přišel o sluch během chemoterapie. Shenton se poté naučila znakovou řeč a nyní působí jako patronka britské Národní asociace neslyšících dětí. „Léta jsem organizovala kampaně, lobovala v parlamentu, podepisovala petice, ale nic nemělo tak velký dopad jako tenhle film,“ popsala vliv oscarového úspěchu.

Ve filmu si zahrála hlavní dospělou roli, hlavní dětská připadla malé talentované Maisie Sly. „Maisie je sama neslyšící a hrdě. Její rodina vypadá dost jinak než ta ve filmu. Dokonce se přestěhovala na místo, kde její děti budou mít větší podporu. Spousta rodičů ale neví, co má s neslyšícími dětmi dělat,“ vysvětlil Overton.

KVIFF