Dlouhý potlesk ve stoje herce dojal. S diváky se pak podíval na snímek Bloudění, který neviděl přes čtyřicet let. „Díval jsem se na to jako na nový film a vybavovaly se mi vzpomínky. Mně bylo tehdy asi sedmnáct a pamatuju si, jak mi režisér a scenárista Tonda Máša říkal: Nehraj. Koukej očima, ale nehraj!“ zavzpomínal Hanzlík, který v Bloudění vytvořil svou druhou filmovou roli.

Svůj KVIFF Talk po promítání moderovaný šéfredaktorkou Festivalového deníku Veronikou Bednářovou pojal jako živé povídání ve stoje, při němž vzpomněl na své dlouholeté angažmá ve Vinohradském divadle, kam ho vzali hned po maturitě a kvůli němuž odmítl studium na DAMU. Řeč se stočila i na lidi, kteří ho jako herce nejvíc ovlivnili. „Samozřejmě můj tatínek, kterého jsem miloval. A když mi bylo pět let, potkal jsem Petra Štěpánka a pronikl jsem do domácnosti svého idolu Zdeňka Štěpánka. Celý život jsem chtěl být on.“

Vzpomínalo se i na slavnou Romanci pro křídlovku Otakara Vávry. „Tehdy jsem poprvé potkal Františka Hrubína, o němž jsem si do té doby myslel, že je mrtvý, protože jsme se o něm učili ve škole. Roli jsem prý dostal, protože jsem měl stejně velké uši jako on,“ uvedl Hanzlík. Herec odhalil i své plány do budoucna. Konkrétně kolem filmu podle jeho prvního scénáře, který se má v červenci začít natáčet. „Chtěl jsem napsat film, který by byl jako pohlazení, letní romantický příběh v kontrastu ke všem těm kriminálkám, které se dnes vysílají v televizi,“ popsal titul Léto s gentlemanem.

Zdroj a foto: Kviff