Zleva doprava horní řada: Judita Gramulin (Chorvatsko), Dawid Ullgren (Švédsko), Hleb Papou (Itálie), Jasmila Žbanić - mentorka, Jakub Radej (Polsko), Lora Mure-Ravaud (Švýcarsko), David Pinheiro Vicente (Portugalsko). Spodní řada: Stijn Bouma (Holandsko), David Gurgulia (Gruzie), Neven Samardžić (Bosna a Hecegovina), Michal Ďuriš (Slovensko).

Uznávaná bosenská režisérka a scénáristka Jamila Žbanić působí v Karlových Varech jako mentorka mladých filmařů. Počítá se nejen s její aktivní účastí v sekci První podání, ale na programu je také setkání a diskuse se studenty a filmovými profesionály.

První podání podporují tyto členské organizace EFP:

Association of Filmmakers of Bosnia & Herzegovina, Croatian Audiovisual Centre, EYE International (Nizozemí), Georgian National Film Center, Instituto do Cinema e do Audiovisual I.P. / ICA (Portugalsko), Istituto Luce Cinecittà (Itálie), Polish Film Institute, Slovak Film Institute, Swedish Film Institute a Swiss Films.

Partnery Prvního podání 2018 jsou AMC Networks a Nespresso.

Rozhovory s letošními účastníky Prvního podání budou uveřejněny mediálními partnery EFP Cineuropa, Film New Europe, Fred FM Film Radio – The Festival Insider.

Podrobnější informace o Prvním podání 2018 najdete na www.efp-online.com.

Zdroj a foto: 2 media a KVIFF