Snímek se odehrává krátce po událostech filmu Kapitán Amerika: Občanská válka, kdy Scott Lang uteče z vězení, do kterého byl zavřen na konci, a po chvilce je znovu dopaden a dán do domácího vězení.

Jde vidět, že byl film již od počátku zamýšlen jako oddechovka po dvou vážnějších blockbusterech. Snímek nikam nespěchá a snaží se diváky více seznámit jak se starými, tak novými postavami. Je zajímavé, že se tu ani nesetkáváme s plnokrevným hlavním záporákem. Postavy Sonnyho Burchu (Walton Goggins) a Ghost (Hannah John-Kamen) nelze brát jako pravé záporáky. Sonny je pouhý byznysmen a to, co dělá Ghost nedělá kvůli tomu, že by chtěla někomu ublížit. Do popředí se tu také dostává Evangeline Lilly v roli Hope van Dyne/Wasp a skvěle se jí daří sekundovat hlavní hvězdě Paulu Ruddovi.

Akce patří znovu k tomu nejlepšímu a to i přesto, že tu chybí moment překvapení z prvního zmenšování. Tvůrci si s tím však pohráli velice originálním a vtipným způsobem, a tak se můžete těšit na zajímavé zmenšování a zvětšování nebo dokonce polozvětšování. Znovu se také vydáme do kvantové říše, jejíž vizuál je naprosto ohromující a vše krásně podtrhuje zajímavý výběr hudby. Scénáč navíc netrpí zbytečným klišé a snaží se spíše o to, aby se každý návštěvník kina bavil po celou dobu snímku.

Ant-Man a Wasp je povedený marvelovský snímek, který po vážnějším Black Pantherovi a Avengers: Infinity War přináší divákům více humoru. Pobaví se tu takřka každý, navíc fanoušci Louise si tu přijdou na své, jelikož zde dostal více prostoru, než v prvním díle. Ostatně oproti jedničce je tu všeho více. Zběsilejší akční scény se zmenšováním a zvětšováním, více emocí, více humoru. Navíc snímek netrpí přehnaně dlouhou stopáží, a tak čas strávený v kinosále uteče jako voda.

Hodnocení: 75%

P.S. Po skončení filmu nezapomeňte zůstat na svých sedadlech, jelikož na vás čekají dvě potitulkové scény. První se přímo váže k Avengers: Infinity War a druhá slouží k pousmání.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon