Filmaři již od začátku pracují s tíživou atmosférou a nechávají diváka, aby ji začal vstřebávat a zvyknul si na ni. Jak snímek plyne, tak jim ji daří i postupně stupňovat. Překvapivě se tu nesází na laciné lekačky, ale právě na atmosféru. Režisér Ari Aster se snaží ve svém celovečerním debutu pracovat se svými postavami a přiblížit je divákům.

Navíc o rodině ve druhé části děje vyplouvají na povrch různá tajemství a snímek si s vámi hraje. Povětšinu času se snaží mít karty zakryté, a tak nevíte, co se příště stane. Je ovšem pravda, že se tu nachází také několik hluchých míst nebo nezajímavých částí. Aster se ovšem snaží, aby si udržel divákovu pozornost a dostává se nám také různých děsivých výjevů, u kterých není zcela zřejmé, oč se jedná. Hlavní herci se snaží prodat své výkony a dokáží diváky patřičně zaujmout.

Děsivé dědictví se vedle letošního Tichého místa právem může řadit mezi jeden z nejpovedenější hororů za poslední dobu. Režisér Ari Aster ukázal, že dokáže natočit originální horor. Nesází na hloupé lekačky, ale od začátku buduje napínavou atmosféru, kterou postupně rozvíjí. Pokud jste tedy milovníky hororů, pak si tento snímek zajisté nesmíte nechat ujít.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: Freeman Ent.