Snímek začíná přesně v momentě, kdy skočil první díl, což jistě potěší nejednoho fanouška. Poté se tvůrci zaměřují na misi Elastičky, která byla požádána, aby propagovala zlegalizování superhrdinů porušením zákazu o zasahování proti zločincům. Pan Úžasňák přitom musí zůstat doma a starat se o ději, a tak snímek sleduje ženu v akci a chlapa v domácnosti. Tvůrci přišli se zajímavým dějem a záporákem, kterým je postava Hypnotizéra. Ten však není zcela navržen pro dětské publikum a stává se v tom v mnoha momentech dospělejší podívaná. To ovšem ničemu nevadí, jelikož to děti ani nebudou vnímat.

Co se týče animace, ta je dovedena k naprosté dokonalosti a celý snímek je propracovaný do nejmenších detailů. Taktéž nechybí povedené akční scény, humor a Jack-Jack. Tomu se tvůrci také náležitě věnují a zkoumají jeho superschopnosti. Daří se mu tak film více ozvláštnit a zodpovědět otázky, které si diváci kladli po zhlédnutí prvního dílu.

Sečteno, podtrženo, druzí Úžasňákovi nedělají originálu žádnou ostudu a čtrnáct let čekání se opravdu vyplatilo. Sám jsem se v kině cítil jako bych se znovu vrátil do svého dětství a užíval si toto pokračování naplno. Tvůrcům se podařilo přijít podívanou, kterou si zamilujete bez ohledu na to, zdali jste dospělý nebo dítě.

Hodnocení: 90%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce 2D dabing. U tohoto filmu byste ovšem neměli prohloupit návštěvou 3D verze. Pixar si na ní totiž dává u svých animáků záležet.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon