Začátek nám předvádí temnou stránku příběhu a tvůrcům se daří pracovat s nevypočitatelnou atmosférou. Divák tak může hádat, jakým směrem se vše nakonec ubere. Nelze ovšem hned jásat, jelikož poté, co poprvé narazíme na skupinku odepsaných žoldáků, přidávají tvůrci také humor. Ten působí dosti prkenně a původně temné atmosféře je spíše na škodu. Především ho tu zajišťuje komik Keegan-Michael Key. V momentě, kdy narazíme na skupinku žoldáků, přidávají filmaři také vulgární mluvu a krev, která je pro tuto sérii typická. Snaží se tak divákům dopřát eRkový snímek se vším všudy, takže se nešetří nadávkami, krví nebo useknutými částmi lidského těla. Scénář však bohužel snímek pohřbívá, jelikož své hlavní postavy vykresluje nezajímavě a děj naprosto nudně, takže se druhá polovina spíše vleče, než aby svižně postupovala k vyvrcholení. Hudba ztrácí na výraznosti a děsivých-lekacích scén je tu pramálo. Režisér Shane se snaží ukočírovat film, jak jen může, ale příliš mu to nejde. Daří se mu ovšem překvapit novým gigantickým monstrem, které je od začátku zahaleno závojem tajemna. Po představení se atmosféra a děj probouzí znovu k životu a finální střet si užije každý fanoušek série. Kdyby šel takovým tempem Predátor od začátku, jednalo by se o zábavnou hororovou sci-fi podívanou.

Ve výsledku je však nový Predátor: Evoluce pouze mírně nadprůměrným počinem. Nepřináší nic nového, co bychom již předtím neviděli, kromě megapredátora. Jediné, co se tvůrcům daří, je svižnější druhá polovina snímku. Pokud tedy nemáte plány na večer všechno už jste v kinech viděli, pak tímto filmem nic nezkazíte.

Hodnocení: 60%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce IMAX 3D a mohu říct, že v tomto případě můžete ušetřit a vyrazit na 2D verzi. Většina scén je temná, takže 3D nemá šanci nijak vyniknout.

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt