Už v prvních vteřinách se filmaři snaží o to, abychom nasáli správnou atmosféru a nechali se unášet celým snímek. Bradley Cooper zvládá režii a hlavní roli s přehledem a dokazuje nám, že není pouze skvělý herec, ale i zpěvák. Lady Gaga, kterou obsadil do hlavní ženské role, zase ukazuje divákům kariérní opak – ze skvělé zpěvačky se stala také úžasná herečka. Oba si s přehledem kradou diváky pro sebe a divák si je oblíbí po pár minutách na plátně. Další postavy spíše pomáhají dokreslit příběh Ally a Jacksona Mainea.

Filmaři se nesnaží nikam spěchat a scénář nenabízí zbytečné klišé momenty. Vše má ve filmu své místo a postavy jsou krásně vykresleny, aby s nimi mohl divák sympatizovat. Velkým lákadlem jsou písně, které jsou velmi chytlavé a zůstanou vám v hlavě i po skončení filmu. Celkový zážitek a autentičnost prohlubuje také fakt, že herci natáčeli a zpívali před diváky na festivalu Coachella a na tour Lady Gaga s názvem Joanne. Cítíte tak živou a energickou atmosféru, která vás naprosto pohltí.

Snímek Zrodila se hvězda je příjemný snímek, který si zamilují milovníci romantických a hudebních filmů. Nabízí skvělé herecké výkony představitelů hlavních rolí, kteří atakují na  nominaci na Oscara, nádherné písně, přehlednou kameru a nerušivý střih. Pokud nemáte v listopadovém počasí co dělat a venku je na vás moc zima, pak se jistě běžte ohřát do kina na tento film, který vás a vaši drahou polovičku jistě zahřeje.

Hodnocení: 90%

Text: Jan Kocián

Foto: Warner Bros