Výroční ceny ČFTA budou předány v sobotu 23. března 2019 opět v novorenesanční budově pražského Rudolfina, sídla České filharmonie. „Stejně jako v minulých letech bude režisérem ceremoniálu Michael Čech a scénografem Martin Chocholoušek, doplňuje výkonná ředitelka ČFTA Tereza Rychnovská.

„Nabídka zhostit se moderace mě samozřejmě velmi potěšila. Celý život mám rád české filmy a být jejich tvůrcům takto nablízku bude vzrušující. Zároveň to vnímám jako velkou výzvu, kterou je ostatně každý živý přenos, a u Českého lva to platí dvojnásob,“ popisuje Václav Kopta. Na otázku, jak bude vypadat jeho příprava, si neodpustí odpověď s humorem sobě vlastním: „Připravím se tak, abych po přenosu nemusel čekat, až všichni odejdou.“

Kromě moderátora představuje ČFTA také vizuální styl 26. ročníku prestižního ocenění,

který vychází ze scénografického řešení. „Červenobílá geometrická grafika je ve spojení se skleněnou lví soškou poměrně nepřehlédnutelná a určitě se neztratí v outdooru ani dalších médiích,” říká Libor Jelínek, kreativní ředitel studia Dynamo design, které vizuál letošního ročníku připravilo.

Generálním partnerem Českého lva je minerální voda Magnesia společnosti Karlovarské minerální vody. Hlavním partnerem je innogy, spolehlivá a dlouhodobá energie českého filmu. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. I letos bude Český lev spolupracovat s partnery Mary Kay a sklárnou Rückl.

„Jakožto česká firma s více než stočtyřicetiletou historií jsme rádi, že můžeme podpořit český film. Minerální voda Magnesia doprovází ceny Českého lva již šestnáctým rokem. Věřím, že i letos pomůže mladým filmařům rozvinout jejich talent,“ vysvětluje Alessandro Pasquale, generální ředitel společnosti Karlovarské minerální vody, která spoluorganizuje Cenu Magnesia za nejlepší studentský film předávanou při Českých lvech.

„Skupina innogy dodala energii mnoha desítkám českých filmů. Komediím, detektivkám, pohádkám, historickým snímkům či dokumentům. Nezaměřujeme se jen na filmy. Máme FILMOVOU NADACI, kde oceňujeme vynikající scénáře. Podporujeme konání českých filmových festivalů. Popáté jsme energií Českého lva. Již teď jsme zvědavi na lednové nominace a těšíme se na slavnostní březnový večer,“ řekl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR.

„Filmy, na kterých se podílela Česká televize, získaly letos již více než deset cen nejen na tuzemských, ale i těch největších světových festivalech. Tyto úspěchy potvrzují, že se vyplácí dlouholetá snaha České televize zkoušet v hrané tvorbě nové formáty i dávat prostor nejen osvědčeným, ale i začínajícím autorům,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „kromě koprodukčních filmů zaujaly ve světě i televizní formáty jako minisérie Marie Terezie či Dukla 61, které jsou přihlášeny do televizní kategorie, která je nedílnou součástí Českého lva již čtvrtým rokem.“

Zdroj a foto: ČFTA