Marshall zemřela ve svém domě v Los Angeles v pondělí v noci na komplikace spojené s cukrovkou. S odvoláním na sdělení mluvčí rodiny o tom informovala agentura AP.

Film Velký (1988) s Tomem Hanksem sklidil takový úspěch, že se Marshall díky němu stala první režisérku filmu, který jen v pokladnách amerických kin utržil přes sto milionů dolarů. Snímek byl nominován na Oscara. Je o chlapci, který si přeje se druhý den vzbudit jako dospělý, což se mu vyplní.

Další velmi úspěšný film zesnulé režisérky, Velké vítězství (1992), což je komedie o začátcích dívčího profesionálního baseballu za druhé světové války, v USA utržil 107,5 milionu dolarů,.v němž hráli Tom Hanks, Geena Davis nebo Madonna.  Kameru tohoto filmu dělal český kameraman Miroslav Ondříček.

Poté natočila komedie Vzbuďte se, vojáci! (1994), Kazatelova žena (1996) s Denzelem Washingtonem a Whitney houston. a Kluci v mém životě (2001).

Prvním filmem, který Marshallová režírovala, byl Jumpin' Jack Flash (1986) s Whoopi Goldbergovou.

V roce 1990 pak režírovala Čas probuzení (Awakenings), ve kterém hráli mimo jiné Robert De Niro a Robin Williams. Film si vysloužil tři nominace na Oscary.

Jejím druhým manželem byl slavný režisér Rob Reiner.

Zdroj a foto: CTK /AP