Na začátku je nutné dodat, že se jedná o poloviční origin. Když se s Captain Marvel/Carol Danversovou setkáme poprvé, má již schopnosti a je cvičena u rasy Kree. Poté se dostáváme na Zemi, kde chce Carol zjistit, co mají její nepřátelé Skrullové v plánu, a co znamenají záblesky vzpomínek, které má v hlavě.

Snímek vám nedovolí se nudit, jelikož se v něm stále něco děje. Prvních patnáct minut se sice film trochu vleče, ale poté, co se dostáváme na Zemi, nabírá na tempu. Je zábavné sledovat vývoj Captain Marvel a přeměnu Skrullů.

Akce je jako vždy u Marvelu úžasná a dech beroucí a finále ve vesmíru připomíná souboje Star Wars. Studio se navíc snažilo odprostit od své základní formule a rozhodlo se nabídnout několik zvratů, které divák zajisté nebude očekávat.

Co se týče samotných hlavních postav, oscarová herečka Brie Larson překvapuje svým originálním pojetím jedné z nejmocnějších superhrdinek marvelovského universa a daří se jí svou postavu dokonale prodat. Skvěle jí sekunduje Samuel L. Jackson, jenž do filmu vnáší svůj osobitý humor a kupodivu nelze poznat, že jeho obličej prošel počítačovými změnami, které mu dodávají mladší vzhled. Jakmile je navíc ve společné scéně s kocourem Goosem, je z nich nezapomenutelná dvojka, která nesmírně baví.

Další, koho je nutné vyzdvihnout, je Ben Mendelsohn, jenž se představuje jako hlava Skrullů, který podává skvělý výkon a je na místě dodat, že se po delší době jedná o jednu z jeho nejlepších rolí. Jediný, kdo ničím neoslní je Jude Law, u jehož postavy nás sice čeká překvapení, ale herci se nedaří ničím vybočit z řady.

Marvel svým nejnovějším zábavným počin nešlápl vedle. Nabídl nám skvělou akci, dobře vykreslené postavy, překvapivé zvraty a vše podtrhuje rytmickou hudbou minulého století. Po zhlédnutí snímku se diváci budou ještě více těšit, až Captain Marvel znovu uvidí v Avengers: Endgame.

Hodnocení: 85%

P.S. Jako obvykle nezapomeňte po skončení filmu zůstat sedět, jelikož na vás čekají další dvě scény. U první vám zajisté stoupne adrenalin, jelikož se váže k napjatě očekávanému snímku Avengers: Endgame a druhá slouží spíše pro pobavení.

Text: Jan Kocián

Foto: MARVEL STUDIOS