Trojka navazuje přesně tam, kde minulý díl skončil. John Wick je na útěku poté, co zabil člověka na území hotelu Continental a nyní jsou mu v patách nejnebezpečnější zabijáci na světě. A tady začíná ta pravá zábava.

Tvůrců se překvapivě daří nastavovat laťku stále výš a nabízí originální a propracované souboje, které jsou drsnější, brutálnější a nepůsobí nijak zbytečně nebo prázdně. Zárove%m se zvyšuje také počet mrtvých, které za sebou Wick nechává, zatímco se snaží najít způsob, jak přežít. Hravě mu při tom sekunduje talentovaná Halle Berry, kterou si v akci se psy jednoduše zamilujete.  Záporáci mají každý svůj charakter a film ozvláštňují svým vlastním způsobem a každý z nich přináší do zabijáckého světa něco nového.

Děj je sice jednoduchý, ale poutavý a bere nás na nová atraktivní místa. Navíc tu uvidíme dosud neodhalené části hotelu Continental, pronikneme také hlouběji do samotného světa zabijáků a seznámíme se s Nejvyšší radou, která jej řídí. Režiséru Chadu Stahelskimu se daří diváky překvapovat a nabízet stále nové věci. Pomáhá mu při tom akční a zároveň přehledná kamera Dana Laustsena spolu s vynikajícím střihem Evana Schiffa a celé to příjemně podtrhuje hudba Tylera Batese a Joela J. Richarda. Tito pánové pomáhali Stahelskimu při pracích na druhém dílu a další spolupráce se zajisté vyplatila.

Pokud jste již byli v kině na nových Avengers: Endgame a jste fanoušky poctivé akce a filmařiny, pak si třetí díl Johna Wicka 3 nesmíte nechat ujít. A nemusíte ani chodit do IMAXu, jelikož tento snímek si zajisté užijete i v menším kině a po skončení budete volat po přídavku, který dorazí za dva roky. A nám nezbývá než se těšit na to, co si pro nás tvůrci vymyslí příště.

Hodnocení: 90%

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical Ent.