Hned na začátku je nutno zmínit, že tento snímek se nijak nesnaží stavět na originálním ději, jelikož hlavní atrakcí je tu souboj monster a jejich opojná vizuální podoba. Ta je dosti propracovaná a jednotlivá obří stvoření vypadají autenticky a příjemně děsivě.  Godzilla má tentokrát proti sobě více monster, v čele s mocným tříhlavým Ghidorahem, ze kterého běhá mráz po zádech. Divák se navíc nestíhá nudit, jelikož nás tvůrci zásobují akcí monstrózních rozměrů takřka každých deset minut a daří se jim ji stupňovat až do velkolepého finále, které je opravdovou pastvou pro oči.

Hlavní postavy tu nedostávají příliš prostoru, jelikož všechna pozornost je soustředěna převážně na obří titány, ale lze vyzdvihnout mladou Millie Bobby Brown (seriál Stranger Things), jež se snaží podat co nejlepší výkon a nechává ostatní živé herce ve svém stínu. Co se týče hlavního záporáka v podání Charlese Dance, kterého můžete znát ze seriálu Hra o trůny, tak ten nenadchne, ale ani neurazí.

Pokračování Godzilly nabízí velkolepou podívanou, kterou byste měli vidět na co největším možném plátně ve 3D, ideálně tedy v IMAXu. Souboje titánů jsou dechberoucí  a zajisté vám z nich bude běhat mráz po zádech. Kamera a střih fungují skvěle a filmařům se daří přicházet s novými nápady, které vás budou bavit. Tentokrát lze brát jako plus, že se tvůrci nesoustředili na živé postavy, nýbrž na představení samotných agresivních monster. Když dojde na klišé dialogy, tak si zkrátka přejete, aby došlo k nějakému zvratu a pozornost se přesunula zpátky na titány, kteří na každém kroku demolují věci okolo a šíleně u toho řvou.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical Ent.