Jediná možnost, která zbyla, bylo natočení rebootu. Pro ten se podařilo sehnat zručného režiséra F. Garyho Graye a hvězdné duo z Chrise Hemswortha a Tessu Thompson. Stačilo to pro natočení dobrého filmu?

Na tuto otázku odpovím raději na začátku – nestačilo. Snímek už v prvních minutách působí, že neví, jakým směrem se vlastně chce vydat, a proto se snaží do skoro dvouhodinové stopáže vložit všechno, co mají diváci rádi, avšak poněkud nahodile a zmatečně. Až ve střižně si nejspíš všichni uvědomili, že snímek příliš nefunguje. Není to sice žádná tragédie, ale už v první třetině mu dochází dech a dostáváme tak tuctovou podívanou. To platí také pro herecké obsazení, které nemá dostatečné charisma, jaké měl Will Smith a Tommy Lee Jones. Chris Hemsworth na plátně předvádí stejný herecký výkon jako v Thorovi: Ragnarok, avšak to, co mu prochází v marvelovce, se mu tady akorát vymstilo a působí tak až moc hloupě. Bohužel ani on, ani Thomspon nedokáží držet film nad průměrem, jelikož scénář zkrátka a dobře není dobrý.

Svět Mužů v černém je jako takový zajímavý, ale potenciálem je tu plýtváno a vypadá to, že tvůrce ani tak nezajímalo nabídnout něco nového, jako spíše cestování po světě v domnění, že pokud se Hemsworth na chvilku ukáže v nějaké zemi na létající motorce, dostanou do kin více diváků. To se jim příliš nedaří a nezachrání je ani finálový zvrat.

Nelze říci, že je film Muži v černém: Globální katastrofa naprostá katastrofa, ale spíše zklamání. Pokud čekáte akční podívanou, která nabízí neokoukané věci a rozšiřování světa agentů v černém o nové zajímavé věci, budete nejspíš z kina odcházet zklamaní. Jestli patříte k těm, kteří zkrátka mají rádi Chrise Hemswortha nebo Muže v černém a nevadí vám, že snímek nenabízí nic nového, pak byste u tohoto filmu mohli poklidně vypnout.

Hodnocení: 45%

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon