Režii si zopakoval Jon Watts, jenž se snaží posunout snímek dál a přinést nám neokoukané dobrodružství s dosud neviděnými věcmi, což se mu také povedlo. Dočkáme se pár ohlédnutí na to, jak se věci po událostech v Avengers: Endgame a Thanosově lusknutí změnily, a jak se s tím hrdinové vypořádají. Nejnovějším přírůstkem je tu Jake Gyllenhaal v roli Quentina Becka aka Mysteria. Ten podává dech beroucí výkon a lze jej řadit k tomu nejzajímavějšímu, co nám superhrdinské snímky za poslední dobu nabídly. Tvůrci si s touto postavou dosti pohráli, i co se týče vizuálních efektů. Mysteriovy iluze totiž svou propracovaností patří k tomu nejlepšímu na celém filmu, a tak si zajisté užijete každý moment, kdy je tato postava na scéně. Dále je třeba vyzdvihnout herce Toma Hollanda a Zendayu, kteří taktéž podávají skvělé výkony a snímek dále rozvíjí jejich vztah, což patří k srdci celého dobrodružství.

Akční stránka je povedená a je jí tu v dostatečné míře, takže jí divák není přehlcen. A kupodivu je stále zábavné vidět Spider-Mana houpat se v akci na pavoučích sítích a vypadat u toho zajímavě. Nádherné lokace do filmu skvěle pasují a můžeme se tak kochat jejich krásou. Samozřejmě navštívíme také česká místa, což může vykouzlit pousmání a chuť podívat se tam, kde štáb minulý rok natáčel – například na Karlův most.

Ve výsledku sice Spider-Man: Daleko od domova nemá velkolepou výpravu jako série Avengers, ale nechybí mu srdce, humor, povedený scénář, kvalitní hudba, svižné vypravování ani neokoukané věci. Pro fanoušky superhrdinských a dobrodružným snímkům je tedy tento snímek povinnost.

Hodnocení: 85%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce 2D s českými titulky, ale samotná postava Mysteria stojí za návštěvu kina IMAX 3D.

P.S.S. Připomínám, abyste zůstali po skončení filmu sedět na svých místech, jelikož na vás následně čekají dvě úžasné scény. Ta první je jednou z nejpřekvapivějších scén, jaké nám Marvel kdy ukázal a bude mít velký dopad na budoucí snímky. Druhá poté nabídne nejen překvapení, ale i úsměv na tváři.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon