Série Rychle a zběsile nikdy neměla nejoriginálnější děj, nicméně velký důraz se tu kladl na rodinu, auta a později také na šílenou akci. U tohoto kousku tomu není jinak a filmaři se maximálně snažili, aby film vypadal drsně. To samozřejmě nebylo vůbec těžké, jelikož Johnson a Statham vědí, co na nich diváci milují nejvíc – charisma, svaly a drsňácké hlášky. Mimoto – jak jste si mohli všimnout již v Rychle a zběsile 8 – mají tito dva pánové mezi sebou výbornou chemii, kterou se jim ve filmu Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw daří více rozvíjet. Jejich hláškování a provokování je velmi zábavné a divák se u nich dosti nasměje, leč najdou se momenty, kdy to zkrátka nevyjde. Tvůrci se totiž snaží, aby toho bylo ve filmu spoustu, ale najde se tu pár hluchých míst nebo vtipů, které působí prázdně.

Je také úsměvné, že před natáčením režisér David Leitch prohlásil, že oproti původní sérii se bude tento film držet více při zemi. To se ovšem nestalo a šílenou akci najdete i tady. Navíc hlavní záporák, kterého skvěle hraje Idris Elba, je nesmrtelný, což je samo o sobě trochu přitažené za vlasy, když vezmeme v potaz skutečnost, že se nejedná o superhrdinský snímek nebo plnokrevné sci-fi. Taktéž to vypadá, že se filmaři mimo jiné inspirovali u Transformers režiséra Michaela Baye, když záporným postavám dali „transformerské motorky“, které si majitel může v dané situaci přizpůsobit podle potřeb. Nicméně jde vidět, že se na tom všichni pořádně vyřádili a film se nebere příliš vážně.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw je zábavný a drsný akční film, jenž si užije takřka každý, kdo si chce v kině dopřát poslední blockbuster tohoto léta plný akce, skvělé hudby, aut a hláškování dvou hlavních protagonistů, kteří spolu mají úžasnou chemii.

Hodnocení: 75%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce v IMAXu a nutno dodat, že největší plátno v České Republice filmu sluší, ale jistě si jej užijete i v klasickém kině.

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt