U Disneyho se jistě nezlobí, že se čtyřka čerstvě dostala přes jednu miliardu dolarů, ale samotní tvůrci si na filmu dali velmi záležet a neponechali nic náhodě, takže to nevypadá jako prosté dojení oblíbené značky. Překvapivě se jim tak daří dosáhnout stejné kvality jako předchozí díly a ponechat původní kouzlo celé série. Staré známé postavičky stále baví a najdeme tu také ty nové, mezi nimiž nejvíce vyčnívá například Vidlík, kterého skvěle dabuje oblíbený herec Vojta Kotek, jenž je důležitou postavou celého filmu. Navíc je na místě poznamenat, že český dabing je velmi povedený a zajisté tu není rušivým elementem.

Animace je dovedena k naprosté dokonalosti a samotný příběh je velmi zábavný. Nabízí spoustu emocí, včetně dojemného finále, po kterém by nikdo nezlobil, kdyby byla série ukončena, jelikož tvůrci připravili opravdu důstojný konec. Jedná se tak o pokračování, o kterém nevíte, že jej potřebujete vidět.

V dnešní době kvalita s přibývajícími díly známých značek upadá, avšak toto není případ čtvrtého dílu Toy Story: Příběh hraček. Zamilují si jej jak děti, tak dospělí, kteří na této sérii vyrůstali. Najdete tu totiž vše, co na těchto animácích tolik milujete – krásnou a propracovanou animaci, humor, emoce a rodinnou atmosféru. Pokud tedy chcete vzít své děti do kina nebo si chcete užít příjemný dobrodružný snímek, pak tímto snímkem zajisté neprohloupíte. A nezáleží na tom, zdali jste dítě nebo dospělý.

Hodnocení: 95%

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon