Na jeho filmy netrpělivě čekají davy fanoušků díky jeho osobitému stylu a schopnosti překvapit v neočekávaných situacích. Nyní se rozhodl nám představit svůj pohled na tehdejší zlatou éru Hollywoodu, ve které se pohybují dva outsideři – herec Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a Cliffa Bootha (Brad Pitt). Jejich příběh je však na Tarantinovy poměry naprosto nezajímavý a prvotní nadšení ze začátku se rychle mění v prosby o konec. Nachází se tu totiž  spousta hluchých míst a převapivě na vás nečekají žádné zábavné dialogy ani výrazná překvapení.

K největšímu plusu celého snímku ovšem patří herecké obsazení. Všichni se snaží, aby podali skvělý výkon, což bohužel k záchraně snímku nestačí, jelikož zde není co ukazovat. Navíc poněkud zbytečně působí přítomnost Margot Robbie v roli Sharon Tate. Její postava má minimální prostor, a tak nemůže příběhu nabídnout nic výrazného. Vypadá to tedy, že ji Tarantino obsadil pouze na okrasu.

Tenkrát v Hollywoodu je bezesporu jedním z nejslabších filmů Quentina Tarantina od Grindhouse: Auto zabiják z roku 2007. A ačkoli se jedná o směs jeho tvorby, což by mělo být vzrušující, opak je v tomto případě pravdou. Vše je servírované ve velmi nudném provedení, ale je nutno ocenit práci, kterou filmaři a střihači na snímek vynaložili. Je však patrné, že tento snímek nevznikl pro fanoušky, ale pro Tarantina. Skoro tříhodinová stopáž je tak spíše utrpením a osobně jsem měl chuť odejít z kina po první hodině, ale nakonec jsem počkal až do konce, jelikož jsem doufal, že film nakonec chytne dech, což se bohužel nestalo. Konečný “zvrat“ je navíc tak nezajímavý, až dokonce litujete času stráveného v kině. Ačkoli jsem velký fanoušek Tarantinovy tvorby, byl jsem velmi zklamán z celkového nevyužitého potencionálu. Pokud také tohoto tvůrce milujete a očekáváte, že na vás i tentokrát čeká svěží a zábavná jízda, pak můžete s poklidem ušetřit peníze za lístek. O nic totiž nepřijdete.

Hodnocení: 60%

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon