Letos se vraždící klaun Pennywise, který se znovu probouzí, aby mohl po 27 letech požírat nové nevinné oběti, vrací do městečka Denny – hladovější a zuřivější. A skupinka nyní dospělých Smolařů musí spojit své síly, aby jej jednou provždy sprovodila ze světa.

K nejpomalejším částem snímku patří samotný začátek, kdy se parta kamarádů z dětství znovu dává dohromady, aby bojovala se zlem. Poté se však film rychle dává do pohybu a režisér diváků servíruje jedno překvapení za druhým, čímž vám skoro tříhodinová stopáž uteče jako voda. Navíc se zde dočkáte více scén se strašidelným klaunem Pennywisem, jenž si rád hraje a jeho vražedné řádění je ještě brutálnější. Filmařům se dále daří skvěle pracovat s hororovou atmosférou, a snímek je tak daleko strašidelnější. Dojde ovšem také na spoustu humoru, o který se tu stará hlavně herec Bill Hader, jenž podává úžasný výkon. Kromě něj ve filmu nejvíce vynikají James McAvoy a samotný Bill Skarsgård v roli Pennywise. Velkou pochvalu si tak zaslouží castingové oddělení, kterému se podařilo bezchybně vybrat hlavní dospělé obsazení.

Jediná věc, která se dá snímku vytknout je delší stopáž, která nemusí každému vyhovovat, avšak nuda na vás nečeká. Filmaři nám servírují spoustu překvapení, skvělé obsazení, dravý střih a kameru. Celkově se jedná o strašidelnější a brutálnější podívanou, která zároveň dokáže pobavit a má srdce. Osobně jsem si tento snímek více užil také kvůli faktu, že se nám dostalo více Pennywise a překvapení. Pokud jste tedy hororoví milovníci, tak si tento snímek zajisté nesmíte nechat ujít.

Hodnocení: 85%

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical. Ent.