Stallone se v posledních letech kromě svých osvědčených slavných značek, mezi něž patří například Rocky, Expendables: Postradatelní nebo Rambo, moc nechytá a střídá jeden béčkový film za druhým. Podařilo se mu ovšem obnovit Rockyho značku s Creedem, který je na tom kvalitativně velmi dobře, a tak se Sly rozhodl přesvědčit studio Lionsgate, aby se mohl znovu objevit ve své ikonické roli. To se mu nakonec podařilo a výsledek není vůbec špatný.

Začátek překvapivě nepůsobí dojmem, že se díváme na film o Rambovi, ale spíše na western o kovbojovi v důchodovém věku. John Rambo se stará o svůj statek a vše se nese v odlehčeném duchu. Jakmile se však přesuneme do Mexika, tak se snímek zničehonic otočí o 360 stupňů a dostává se nám akční podívané, jaké jsme u tohoto hrdiny zvyklí. Vše se rozjíždí na plné obrátky a nezastaví ani v samotném finále, na kterém se filmaři dosti vyřádili a servírují nám hotová jatka. Ostatní herci kromě Slye, jenž si roli dosti užívá, slouží spíše jako doplněk do Rambova příběhu. A co se týče kamery, tak ta je správně akční a střih zběsilý, takže se nestačíte nudit.

Rambo: Poslední krev sice nenabízí originální zápletku nebo nejuspokojivější konec pro tuto postavu, ale na druhou stranu značce nedělá žádnou ostudu. Filmaři nám nabízejí drsného, brutálního a zběsilého Ramba, jak jej máme rádi. Navíc snímek utíká neuvěřitelnou rychlostí, takže vám připadá, že jste v kině strávili pouhou půl hodinu. Podtitul sice odkazuje k finále hlavního hrdiny, avšak Sly se v Cannes nechal slyšet, že pokud se snímku bude dařit, tak by se dalšímu filmu nebránil. A my bychom se asi nezlobili. Příště by to mohlo dopadnout ještě lépe. Pokud jste fanoušky série, pak byste neměli odcházet z kina vyloženě zklamaní, jelikož se nejedná o žádný průšvih, nýbrž o příjemný akční film, který se s krvavými scénami nedrží vůbec zpátky.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: Bontonfilm