To znovu nabízí krásný vizuál, na kterém si tvůrci dali dosti záležet, a ještě naštvanější Zlobu. Podtitul snímku je velmi výstižný, jelikož se filmaři rozhodli zvolit i temnější atmosféru. Zároveň se snaží, aby se hlavní zápletka dostala na povrch co nejdříve a divák se dozvěděl víc o jejím tajemném původu. Výprava je tak dostatečně poutavá a překvapivá, což celkově krásně podtrhává pohádková kamera a střih. Tvůrci se sice snaží eskalovat velkolepost, ale ve finále snímek naráží a dočkáme se zbytečného okoukaného klišé, kterému se dalo vyhnout.

Herecké obsazené je skvělé, avšak všechny svou přítomností zastiňuje charismatická Angelina Jolie, která si každou scénu krade pro sebe. Také se podíváme se hlouběji do její historie plné překvapení a nových postav.

Zloba: Královna všeho zlého je povedené pokračování, na kterém je vidět plně využitý pohádkový rozpočet. Filmaři se tu nejvíce vyřádili u vizuálních efektů, avšak finále, jež se snaží o velkolepost, doplácí na zbytečné klišé, které kazí velkou závěrečnou bitvu a zvrat. Což je škoda. Celkově ale snímek funguje uceleně a šlape jako hodinky, takže návštěvou kina se svými dětmi jistě neprohloupíte.

Hodnocení: 70%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce 2D s českým dabingem. A ačkoli jsem fanoušek originálního znění, tak mě překvapilo, jak je dabing v tomto případě velice povedený.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon