I tentokrát se vrací původní herecký ansámbl v čele s drzým Tallahasseem (Woody Harrelson), strašpytlem řídícím se pravidly pro přežití Columbusem (Jesse Eisenberg), drsnou Wichitou (Emma Stone) a Little Rock (Abigail Breslin). Režii si znovu zopakoval Ruben Fleischer, jenž se do druhého dílu pustil hned po natočení úspěšného snímku Venom a o scénář se i tentokrát postaralo scénáristické duo Rhett Reese & Paul Wernick. Nově se k nim připojil také Dave Callaham (Expendables: Postradatelní, Godzilla). Stálo čekání za to?

Na tuto otázku odpovím hned na začátku. Stálo, pokud jste chtěli vidět to stejné jako v prvním díle akorát v trochu větším měřítku. Příběh je prakticky skoro stejný jako v případě původního filmu, ale to tvůrci vyvažují větší dávkou humoru, akce a zombíků. Hlavní herci jsou znovu pospolu jako jedna nepříliš fungující rodina, která se ráda popichuje, z čehož vznikají zábavné scény a skvěle to funguje, takže se divák vůbec nenudí. Nově se k nim připojuje například trhlá Zoey Deutch, která si scény, ve kterých vystupuje, krade s přehledem pro sebe a přidává novou dávku humoru.

Pokračování Zombielandu se povedlo a dokáže bavit stejně jako první díl, ze kterého si vzalo to nejlepší a zdvojnásobilo to. Jediné, co se vytratilo, je moment překvapení ze světa zombie. Nicméně i tak dokáže film přes hodinu a půl náramně pobavit. Pokud tedy hledáte novou komedii, která vám vykouzlí úsměv na tváři, pak je tento snímek právě pro vás.

Hodnocení: 75%

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon