Nový film série přímo navazuje na události Terminátora 2 a první reakce jsou víceméně pozitivní. Dokáže Terminátor: Temný osud napravit sérii reputaci?

Příběh Sáry Connorové pokračuje a její herečka Linda Hamilton se vrací v plné síle a každou scénu, ve které se objeví, si s přehledem krade pro sebe. Nováčků je tu tentokrát víc, ale nejvíc svým výkonem vystupuje z řady Mackenzie Davis v roli vylepšené ženy jménem Grace a Gabriel Luna jako hlavní drsný záporák REV-9. Tato dvojice spolu má skvěle brutální akční scény plné krve, které patří k tomu nejlepšímu z celého snímku. Akce tu má totiž hlavní roli a její tu dosti na to, abyste se nenudili. Dokonce vám díky tomu ani nevadí prostý děj, jelikož se stále něco děje. Svým předchůdcům Terminátorovi 1 a 2 tedy nedělá žádnou ostudu a jedná se o důstojné pokračování, které sice nepřináší nic nového, ale akčního fanouška nezklame.

Ve výsledku je tak Terminátor: Temný osud třetím nejlepším dílem série, který nabízí dospělou podívanou plnou nekonečné a skvěle vypadající akci, drsného záporáka, příjemného herecké obsazení a humoru, o který se tu stará hlavně Arnold Schwarzenegger. Daří se mu tedy napravit škraloup, který u diváků mají nejrůznější pokračování po druhém díle. Pokud jste akčními fanoušky, kteří se po dobu dvou hodin chtějí bavit, pak vás návštěva kina zajisté nezklame.

Hodnocení: 75%

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt