Tvůrci filmu Stáhni a zemřeš přišli s originální námětem, ve které se děj točí kolem nevinné zato nebezpečné aplikace, která vám po přijetí podmínek, napíše kolik času zbývá do vaší poslední hodiny. Někomu zbývají léta života, druhým pouhé hodiny.

Jakmile ovšem tvůrci představí samotnou aplikaci, přijde na řadu série mnohdy předvídatelných lekacích scén postrádajících originálnější nápad a sázejících hlavně na nechutné postavy. Najde se tu sice pár scén, které vás zaskočí, ale většinou čekáte, že na vás něco vybafne. Což je škoda, jelikož potenciál na širší a temnější rozpracování látky tu je. Nelze ovšem filmařům upřít skvěle zvládnuté finále, které je dosti překvapivé a poutavé. Z hereckého obsazení tu nejvíce vyniká neznámá Elizabeth Lail, která dramatickým scénám dodává potřebnou energii a fandíte jí až do samotného konce.

Horor Stáhni a zemřeš tak sice nabízí originální námět, ale nedaří se mu příliš překvapit něčím novým a sází pouze na předvídatelné lekačky. Vyloženě však tvůrci s tímto snímkem hororového fanouška neurazí a najde se tu také pár skvělých scén jako právě již zmiňované finále. Naštěstí se navíc nejedná o pomalou podívanou, takže pokud se rozhodnete na film vyrazit, tak vám hodina a půl velmi rychle uteče. 

Hodnocení: 55%

Text: Jan Kocián

Foto: Vertical Ent.