Podle režiséra jde o jeho nejrealističtější film a Hádkovu nejlepší hlavní roli. Divák může s hlavním hrdinou Zelenkova nového filmu prožít dva zásadní Po Hádkově boku se objeví i Veronika Khek Kubařová, Zuzana Fialová či Helena Dvořáková. Do kin uvede film 6. února 2020 distribuční společnost Falcon. 

Zatímco Jiří Mádl přezdívaný Plech, majitel firmy a ve volném čase rapper, sní o velkých penězích, Kryštof Hádek coby chemik a vynikající letecký navigátor Pavel sní o spravedlnosti. Drony jsou pro bývalé spolužáky ze střední školy propustkou do velkého světa, pracují pro prezidentského kandidáta i umělecké aktivisty. Když se však jeden z hrdinů rozhodne využít dron k něčemu úplně jinému, situace ve firmě se začne komplikovat.

„Casting byl v tomto případě více než dvouletý proces, chemie mezi dvěma hlavními hereckými představiteli je tu zásadním hybným momentem příběhu. Cílem byla věrohodnost hlavní postavy, ta se totiž ocitá v málo pravděpodobné situaci, na kterou nikdo z nás nemá odvahu. Je to Hádkova jasně nejlepší hlavní role,“ říká Petr Zelenka.

V Zelenkově nejnovějším filmu, přestože žánrově nejbližšímu psychologickému thrilleru, nechybí rozhodně humor. Jiří Mádl se musel kvůli své roli naučit rapovat a mluvit jako Adam Svatoš alias rapper Kato z Prago Union, který je předobrazem jeho postavy. Originální je v Modeláři Zelenkova práce s drony.

 „Modelář má na rozdíl od filmů Karamazovi nebo Ztraceni v Mnichově jednoduchou stavbu, ale zůstávají významové vrstvy, takže lidi, kteří znají moje věci, nebudou zklamaní. Drony se tu objevují v nejrůznějších akcích, jen scénu špehování nevěrné ženy s manželem jsem na poslední chvíli škrtl ze scénáře,“ dodává Zelenka, známý také jako autor a režisér úspěšného seriálu Dabing Street.

Modelář vznikl v producentské společnosti 0.7km films Petra Zelenky a Martina Sehnala. Koproducenty filmu jsou Česká televize - Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, energetická firma innogy, Hangar Films, slovenská společnost Punchart Films - Ivan Ostrochovský a slovinská Fabula - Radovan Misic. Snímek vzniká s podporou Státního fondu kinematografie, Jihomoravského filmového nadačního fondu a Nadačního fondu Prague Film Fund, scénář podpořila FILMOVÁ NADACE.

Zdroj a foto: 4press