Tvůrci tak měli dostatek času na scénář a neustále se posouvající počítačovou animaci. A obě tyto složky se dosti povedly. Scénář nám dovoluje blíže prozkoumat postavy a nabízí nové originální dobrodružství plné humoru, srdce a emocí. Oproti prvnímu filmu se v některých částech dočkáme temnějšího tónu, který filmu dosti sluší a nabízí nové rozměry vyprávění. Pouze konec je jaksi nepřirozeně rychlý, což trochu škodí emocionálnímu duchu. Samotná animace je ovšem naprosto dokonalá a jednotlivé obrazy jsou naprosto dechberoucí. Co se týče hudební stránky, tak se můžete těšit na spoustu písniček, ale žádná z nich se nevryje do paměti podobně jako oscarová píseň Najednou (Let It Go). Je tu ovšem větší rozmanitost a překvapivě dali tvůrci více prostoru nedoceněné skladbě Vuelie z prvního dílu inspirované norskou kulturou, kde jsme ji mohli slyšet na začátku a na konci. Nyní ji uslyšíme víckrát a pokaždé je to velmi emocionální zážitek.

Pokračování Ledového království se vrací v plné síle a ve větším měřítku. Nové písničky sice nejsou tak chytlavé jako u prvního dílu, ale i přesto má film srdíčko a zajisté si jej užijí jak děti, tak dospělí.

Hodnocení: 90%

P.S. Zúčastnil jsem se projekce 2D s českým dabingem. Ten je u tohoto filmu dosti povedený, ale zajisté se půjdu podívat do kina také na originální verzi s českými titulkami, jež se výjimečně také nachází v programu kin.

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon