Oba cíle, které si filmaři vytyčili, dopadly dobře a diváci byli nadmíru spokojeni, což se také ukázalo na celosvětových tržbách přesahujících 960 milionů dolarů. Studio Sony Pictures tedy nelenilo a pustilo se do třetího dílu. 

V tom se vrací ústřední čtyřka z minulého dílu Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black a Karen Gillan, kteří budou tentokrát avatary jiných postav. Například Dwayne Johnson a Kevin Hart dostali za úkol chovat se jako Denny DeVito a Dany Glover, jelikož jsou tyto postavy neúmyslně vtaženy do hry a jsou jim přiděleny právě tito avataři, což se oběma pánům náramně povedlo. Vznikají tak nové zábavné situace plné humoru a neustálého pošťuchávání tohoto silného dua. Samotný příběh nabízí spoustu překvapení a jede se svižně v zajetých kolejích, což snímku jen svědčí. Podíváme se navíc na neprozkoumaná místa a spoustu nebezpečných nástrah, která na hlavní hrdiny čekají. Kde však filmaři tentokrát narazili, je hlavní záporák, jehož ztvárnil Rory McCann. Ten působí naprosto nezajímavě a skoro až zbytečně, takže si přejete, ať ho zkrátka hrdinové dostanou co nejdřív.

Ve výsledku se ale třetí díl Jumanji: Další level velmi povedl a nabízí velkou porci zábavy, zvratů, vynikajících herců a příjemné výpravy, která nám odhaluje další zajímavé části světa Jumanji. Nezbývá než se těšit na další díl, jenž by mohl - podle krátkého nastínění - patřit k tomu nejoriginálnějšímu, co nám série zatím nabídla.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: Falcon