Hlavním hrdinou je superšpión Lance Sterling (Will Smith), který vždy rád pracuje sám, avšak po přeměně v holuba mu sekunduje mladý génius Walter Becket (Tom Holland), který chce dokázat velké věci a změnit špionážní akce v bezpečnou věc.

Ústřední duo je velmi sympatické a jejich přítomnost a škádlení vás dokáže po celou stopáž skvěle bavit. Neztratí se ani záporák Killian (Ben Mendelsohn), jenž je správně tajemný a dává hrdinům pořádně zabrat. Je však překvapivé, že některé scény jsou místy trochu drsnější a příliš se pro mladší diváky nehodí, ale jinak tvůrcům humor většinu času vychází. Samotná špionážní akce tu má hlavní roli, a jelikož se jedná o animovaný snímek, nebáli se tvůrci nijak přehánět ani experimentovat, což je jen dobře a snímek tak baví nejrůznějšími výbuchy a vtipnými potyčkami s protivníky.

Animovaný snímek Špióni v převleku nabízí zábavnou podívanou plnou akce, propracované animace a skvělých postav. Scénář je sice trochu klišé, ale to nejspíš dětem vůbec vadit nebude a dospělí u tohoto filmu v klidu vypnou.

Hodnocení: 70%

Text: Jan Kocián

Foto: CinemArt